EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  1994  2

 ЄС ніколи не ставитиме палиці в колеса. Процес триває. Європарламент свою роботу зробить, - доповідач про візову лібералізацію для України

Затримувати надання українцям безвізового режиму немає підстав, все може відбутися швидко, а Європарламент стежитиме, щоб процес ішов своїм шляхом.

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявляє Марія Габріел, доповідач з візової лібералізації для України і член Комітету Європейського парламенту з громадянських свобод, правосуддя та внутрішніх справ, - передає Цензор.НЕТ.

"Коли йдеться про візову лібералізацію, то одразу наголошую: мова про громадян, про найконкретніший сигнал. Тобто, Україна - це партнер Євросоюзу, ми взяли на себе зобов'язання, серед яких є конкретний результат, а саме: скасування віз. Тепер починається робота, і вперше ми вислухали представника Єврокомісії, який нас поінформував, як просувається справа. Комісія ЄС каже, що всі критерії Україна виконала. Тепер ми в нашій компетентній Комісії з громадянських свобод, правосуддя і внутрішніх справ ретельно проаналізуємо це досьє. Маю на увазі, ми проводимо обговорення, адже питання віз може лякати, викликати різні реакції… Для мене як доповідача важливо переконатися, що всіх вимог дотримано, безпека й справи, пов'язані з міграцією, та всі необхідні реформи зроблено. Адже тут ідеться також про безпеку нашого партнерства", - розповіла вона.

Читайте також: Комітет Європарламенту рекомендує якомога швидше скасувати візи для українців

"Отже, процедура така: як доповідач я готую звіт, далі його обговорять, внесуть зміни, поправки. Потім, після остаточного голосування, починається так званий «трилог» (узгодження остаточного документа Єврокомісією, Європарламентом та Радою ЄС. - Ред.), що є останньою фазою. Нині ми залучені в процес, який я вже тепер, забігаючи наперед, розцінюю як позитивний. Адже те, що ми вже досягли цієї стадії, свідчить, що українці доклали зусиль, що ці зусилля цінують, що констатували реальний прогрес. Тож зараз розгляньмо це досьє, знайдімо відповіді на питання, щоб вони не виникали опісля, і щоби не було непорозумінь. І хай наш сигнал буде потужним і об'єднаним", - пояснила Габріел.

"Ми в Європарламенті робитимемо все, щоби процедура йшла нормальним шляхом, а рішення не затримали без причини. З моменту, коли ми бачимо, що критерії виконано, відданість України справі безвізового режиму є реальною, що всі реформи здійснено й цей процес триває, немає жодної перешкоди, яка спричинить затримку процедури. Ми, європарламентарі, за цим стежитимемо: щоб усе йшло своїм шляхом, щоб не додалося жодних нових вимог, адже вже видно, що все між ЄС та Україною було виконано. Процес триває.

Також читайте: Безвізовий режим буде - певний шлях залишилося пройти лише ЄС, - посол з особливих доручень МЗС Кулеба

"Я говорю як доповідач та представник Європейської народної партії: у нашій методології ми чітко визначили: кожну країну розглядають індивідуально на базі виконаних критеріїв. Тож не має сумніву в тому, що ці досьє України об'єднають з іще якимось. Заслугу держави отримати позитивний результат визначають, ґрунтуючись на її прогресі та засвідченого нею бажання дотримуватися своїх зобов'язань.
Якщо Україна свою роботу зробила, то зробить свою і Європарламент. Я не думаю, що будуть якісь прямі "пакетування", хай громадяни у цьому будуть впевнені. Євросоюз ніколи не "ставитиме палиці в колеса". Не забігатимемо наперед, але все може відбутися швидко, якщо наше партнерство з Україною буде таким, як ми прагнемо: справжнє стратегічне партнерство, якому ми дійсно віддані. Що більше йтимемо в цьому напрямку, то більше буде обміну інформацією, очевиднішими стануть результати. Для затримки процесу немає підстав", - додала доповідач.

Нагадаємо, 20 квітня 2016 року Єврокомісія рекомендувала Європарламенту і Раді Європейського союзу скасувати візи для громадян України. Законодавчу пропозицію Європейської Комісії мають опублікувати, після чого її повинні схвалити Європейський Парламент і Рада ЄС (орган, де представлено уряди всіх країн-членів Євросоюзу).
Источник: https://ua.censor.net.ua/n393512
VEhrNGRrdzVRM2d3VEZoUmREbERlVEJhWWxGME9VTXJNRXhNVVhWT1F6VkpUa2RCTUV4WVVYUjBRelF3VEhnNE1FbFVVWE4wUjBFd1REZFJkWFJES3pCTWVsSnNkRWRDTUZwaVVtb3plbEZvVGtONU1GbEVVWFowUjBJd1REZFNhblJETTJaT1EwVXdURXhTWjA1REt6Qk1MMUZ6VGtkQk1FeDJVWE5PUXpnd1RGaFJkbVJIUXc9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору