EN|RU|UK
 За кордоном
  17376  146

 "Росія пам'ятає і шанує всіх своїх героїв": влада Петербурга назвала міст на честь батька Рамзана Кадирова, незважаючи на протести

Губернатор Петербурга Георгій Полтавченко підписав постанову про присвоєння мосту на південному заході міста імені Ахмата Кадирова.

Про це повідомив прес-секретар глави міста Андрій Кібітов, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс.

"Санкт-Петербург - це частина Росії, друге місто країни. А Росія пам'ятає і шанує всіх своїх героїв. Наша країна не ділить героїв за національною приналежністю. Ніколи не ділила і не ділитиме. У цьому суть нашої багатонаціональної єдності. Подвиги здійснюють російські люди для Росії і в ім'я Росії. Намагатися застосовувати до героїв формулу - він нічого не зробив для Петербурга - це значить заперечувати саме існування нашого міста, що протягом майже 300 років було столицею багатонаціональної Російської держави", - заявив Кібітов.

Читайте також: Медведєв призначив брата Кадирова першим заступником міністра у справах Північного Кавказу

Він наголосив, що ім'я кожного героя Росії має право на увічнення в містах країни. "І це не порушує традицій Санкт-Петербурга, а, навпаки, підкреслює нашу повагу до історії Росії та ролі особистості в історії", - сказав Кібітов.

Нагадаємо, ідея назвати один із міських об'єктів ім'ям першого президента Чечні активно почала обговорюватися в березні 2016 року. У травні питання було винесено на засідання топонімічної комісії, члени якої на закритому засіданні таємно проголосували за присвоєння безіменному мосту в Красносільському районі імені Кадирова.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Путін призначив Кадирова в.о. голови Чечні через закінчення повноважень

Ідея викликала широкий громадський резонанс у Петербурзі. Проти "моста Кадирова" виступили опозиційні депутати в Законодавчих Зборах, а також багато місцевих жителів. В Інтернеті почався збір підписів проти ініціативи влади, а на Марсовому полі 6 червня пройшла акція протесту.

Ахмат Кадиров - це батько нинішнього глави Чечні Рамзана Кадирова, під час першої чеченської війни в 1995-1996 роках він був обраний муфтієм Чечні, оголосив джихад Росії, сам воював разом із сином. З початку другої чеченської війни в 1999 році Ахмат Кадиров перейшов на бік Росії, і в 2000 році президент Путін назвав його главою Чечні. А в 2004 році, 9 травня, Ахмат Кадиров був убитий вибухом на стадіоні під час концерту з нагоди Дня Перемоги. Портретами і висловами Кадирова-батька, як і сина, в Чечні обвішані вулиці, школи, офіційні установи тощо.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n393607
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору