EN|RU|UK
 Політика України
  6336  61

 "Корупція гальмує безвізовий статус України в ЄС",- EU Observer

Сьогодні впливова європейська EU Observer опублікувала на першій шпальті статтю під назвою "Корупція гальмує безвізовий статус України в ЄС".

Статтю можна прочитати за посиланням.

"Корупція - та ж проблема, яка викликала революцію в Україні два роки тому - зараз відкладає вільний доступ українцям до Європи, який обговорювався в попередніх перемовинах із ЄС, - йдеться в передовиці Ендрю Реттман. Вона наводить як однин із прикладів гучну "справу Ігоря Янковського", підозрюваного в Україні у фінансуванні тероризму та відмиванні "мільярдів доларів" через свої офшорні рахунки на Заході.

"Все ще залишаються серйозні проблеми (щодо надання Україні безвізового режиму - ред.), які вимагають більше часу для з'ясування," - цитує газета власне закрите джерело в керівництві ЄС за день після того, як країни ЄС провели перші переговори про надання Україні безвізового статусу. "Низка країн-членів ЄС згадала проблеми, пов'язані з анти-корупцією і боротьбою проти організованої злочинності. Деякі також підняли питання про необгрунтовані запити про надання притулку", - повідомило теж джерело.

Читайте також: Порошенко закликав сенаторів парламенту Нідерландів сприяти завершенню ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. ФОТО

Воно ж сказало, що у візовій дискусії не згадувалася участь України в Мінських угодах про припинення вогню на сході країни.

Переговори пройшли серед дипломатів середнього рівня під час так званої візової робочої зустрічі в Раді Європи в Брюсселі.

Наступним кроком буде пошук угоди послами ЄС в Комітеті постійних представників (Coreper group).

Але Голова ЄС від Голландії вирішив продовжити переговори на робочій зустрічі 20 червня, щоб уникнути повтору фіаско, яке сталося з Грузією.

Минулого тижня Гаага закликала до вирішення Комітету постійних представників щодо безвізового статусу для Грузії. "Але Франція, Німеччина та Італія блокували це рішення, чим викликали подив і розчарування", - пише EU Observer.

Водночас, EUobserver в своїй статті позитивно відгукується про нового генпрокурора Юрія Луценка, що дав прес-конференцію в Брюсселі у вівторок, 15 червня, і наводить таку його цитату на підтвердження своєї тези про те, що рівень корупції в Україні все ще високий: "Колишня прокурорська система "не змінилася ні на йоту" з радянських часів.

"Пострадянська система буде знищена. Це повинно статися наступного року", - сказав Луценко.

Читайте також: Безвізовий режим на початку осені - це реально, - Климпуш-Цинцадзе

"Для нього гра не в тому, щоб мати одного з його довірених осіб там (в офісі прокурора), а щоб домогтися прокурорського розслідування хоча б для деяких злочинців корумпованого режиму Януковича", - цитує EU Observer слова Кальмана Міжея, угорського дипломата, який до недавнього часу очолював юридичну місію ЄС в Києві.

Як гучний на Заході приклад корупції EU Observer наводить "справу Ігоря Янковського", колишнього власника концерну "Стірол" і власника "Стіролбіофарм", щодо якого СБУ розслідує справу про фінансування тероризму на Сході України. Нагадаємо, що раніше американське видання AND Magazine розмістило розслідування про відмивання Миколою та Ігорем Янковськими через свої офшорні рахунки мільярдних доларових сум.Источник: https://ua.censor.net.ua/n393710
VEhrNGRrdzVRell3VERkU1owNUhSREJNTDFKb2RFZFhNRms1T0RCTVNGRjBaRU16TUV4TVVteDBRek13VERkUmMzUkROREJNYTJjd1dVUlJkR1JETWpCTWFsRjJRVDA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору