EN|RU|UK
 Економіка
  1726  9

 Чиновники занижують вартість активів "Хрещатика", - екс-заступник голови НБУ Савченко

Банк "Хрещатик" напередодні банкрутства мав здорові активи, оскільки обслуговував своїх клієнтів до останнього дня.

Про це заявив екс-заступник голови Нацбанку, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко в інтерв'ю "Фактам ICTV", - повідомляють Українські новини.

"Банк не зміг би існувати без здорових активів. Якщо банк до останнього дня здійснював платежі, значить, у нього була ліквідність", - підкреслив експерт.

За його словами, чиновники можуть спеціально занижувати вартість активів "Хрещатика", а заяви про "сміттєві папери" роблять, щоби прикрити розкрадання майна фінустанови.

"Якщо ви цю функцію (продажу активів. - Ред.) віддаєте якомусь третьосортному бюрократу, ви ніколи не зрозумієте, хороші там активи чи погані. Тому що там є телефонне право, там дуже багато зацікавлених. Так можна актив, який коштує мільярд, оцінити в 100 мільйонів або 10 мільйонів, а продати за один мільйон. Там, де чиновник працює з чиновником або зі злодієм, об'єктивності немає. Коли ми говоримо про ринок, маємо на увазі, що одна приватна особа працює з іншими приватними особами, а держава займається тільки регулюванням. Це і є ринок. А те, що у нас зараз є - це "дерибан", - зауважує Олександр Савченко.

Експерт наголошує, що Україна має дуже непрозорий ринок проблемних активів, коли бюрократи непублічно розпоряджаються "спадком" неплатоспроможних банків. Все це сприяє зростанню корупції.

"Іде боротьба кланів і бюрократів за право розпоряджатися майном банків, які закрилися... Тут править бюрократія і корупція. А треба, щоб ліквідаторів комерційних банків призначали не НБУ і Фонд гарантування вкладів, а безпосередньо ті, хто втратив гроші, - люди і бізнес. Вони і повинні створювати наглядові ради і формувати команди банкірів та юристів, які будуть або витягувати ці активи, або розпродавати їх за привабливими цінами", - вважає експерт.

Раніше народний депутат від фракції Блоку Петра Порошенка Вадим Денисенко заявив, що після банкрутства "Хрещатика" розгорнулася запекла війна за його активи. На думку нардепа, майно банку було головною метою чиновників при введенні тимчасової адміністрації.

Нагадаємо, 5 квітня НБУ визнав "Хрещатик" неплатоспроможним і передав його ФГВФО. 31 травня правоохоронці спробували провести в банку вилучення документів, що викликало обурення представників тимчасової адміністрації. Поліція вимагала оригінали документів, однак ФГВФО запропонував правоохоронцям обмежитися нотаріально завіреними копіями.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n393763
VEhrNGRrdzVRM2d3VEVSUmRtUkROakJNYURnd1NraFJjMDVET1RCTWIyY3dTMWhTWjA1RE1UQlpibEZ6VGtkRE1FeHFVWFZuUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору