EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  58625  560

 Асамблея румунів Буковини просить Порошенка надати їм територіальну автономію в Чернівецькій області

Асамблея румунів Буковини закликає Президента Петра Порошенка наділити територію компактного проживання румунів в Чернівецькій області статусом територіальної автономії.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Українські новини", про це заявила координатор ради організації Дорина Кіртоаке. За її словами, права румунів та інших національних меншин в Україні серйозно порушуються, а автономія дозволить вибудувати захисні механізми.

У зверненні румунської діаспори, зокрема, зазначається: "Рішення Президента надати територіальну автономію кримських татар створило правовий і політичний прецедент, у рамках якого всі національні громади, які компактно проживають в Україні, можуть претендувати на аналогічний статус. При цьому ми, румуни Буковини, маємо особливі обставини для лідерства в цьому питанні. Наша земля аж до 1944 року була територією Румунії. Наші предки сотні років проживали в Північній Буковині, створювали культуру і національне багатство цього краю. Водночас ми на сьогодні позбавлені елементарних прав і свобод".

Дивіться на "Цензор.НЕТ": В окупованому Криму можуть створити "сурогатну" автономію кримських татар, - представник Меджлісу Юксель. ВІДЕО

Асамблея румунів Буковини зазначає, що активістів румунського національного руху переслідують, їм не дають проводити заходи та форуми. "На нашу думку, ми не меншою мірою, ніж татари, заслуговуємо право на свою автономію, в якій нарешті знайдуть своє гідне місце культура, мова, освіта і таланти румунської нації", - підкреслюється в зверненні до Порошенка.

Асамблея румунів Буковини вирішила направити своє звернення в ЄС, ПАРЄ та інші міжнародні інстанції для залучення уваги до проблеми захисту прав національних меншин України.

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко ініціював створення робочої групи в рамках Конституційної комісії для розробки змін до Конституції, що стосуються права кримських татар на самовизначення.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n394143
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVEzY3dURXhTWjNSREt6Qk1NMUYyZEVNNE1GcGlVbW96ZWxGME9VTjVNRXhZVW1kT1F6a3dURmhSZG1SRE9UQlpPVGd3VEM5U1owNURkekJNVEZGelNIcFNaMlJIUXpCTVJGSm5kRWRFTUZsR09EQk1NMUZ6VGtkSE1FeDZVWFJrUXprd1dXcFJkVTVET1RCTWFEZ3dURlJTYkhSRGR6QlpTRkYyT1VNck1GbEVVWE5JZWxGclpFZEVNRXh5VVhaMFEza3dUR3BSZG1SRGQyWk9RMmN3V1ZCUmRrNUhSREJNTTFKc2RFZFE=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
 
 
 
 
 
 вгору