EN|RU|UK
 Події, Здоров'я
  2836  24

 По медичну допомогу в Ізмаїлі звернулися 411 осіб, можливе незначне зростання захворюваності, - МОЗ

Станом на 13 годину 20 червня з симптомами, які можуть бути пов'язані зі спалахом гострої кишкової інфекції жителів міста Ізмаїл, сіл Броска та Матроска Ізмаїльського району Одеської області, по медичу допомогу звернулося всього 411 чоловік (серед яких 253 дитини).

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров'я.

У лікувальних закладах міста на стаціонарному лікуванні у стані середньої важкості перебуває 189 осіб (в т.ч. 108 дітей). Виписано з лікувальних закладів за час захворювання 222 особи (в т.ч. 145 дітей).

Кількість людей, що звертаються по медичну допомогу, зменшується.

"Відповідно до особливостей перебігу епідемічного процесу така тенденція буде зберігатися протягом тижня, поки не пройдуть два інкубаційні періоди захворювання. Тому обмежувальні санітарні заходи триватимуть в Ізмаїлі до наступного тижня. Це вимушені заходи, які дозволять уникнути другої хвилі захворювання на гострі кишкові інфекції", - зазначає Святослав Протас.

"У нас надалі ще буде незначний зріст захворюваності, так загалом буває при виникненні спалахів із водним чинником передачі, - пояснила головний позаштатний епідеміолог МОЗ України Ірина Колеснікова. - Це так званий епідемічний хвіст, який виникає за рахунок контактно-побутового шляху передачі збудника. В Ізмаїлі вжили усіх необхідних класичних заходів, щоб мінімізувати подальше поширення інфекції".

Читайте на "Цензор.НЕТ": Мер Ізмаїла Абрамченко: "З метою профілактики прийнято рішення провести гіперхлорування мереж водопостачання"

Головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська повідомляє, що дуже своєчасно відреагували на спалах в адміністрації міста: "Були госпіталізовані хворі навіть із найменшою підозрою, щоб зупинити поширення захворюваності. Усі випадки досліджують, від потерпілих беруть матеріал для дослідження. Це сприяє накопиченню достатньої інформації про збудники та шляхи передачі інфекції, що дозволяє розшифрувати спалах і вжити необхідних заходів для його якнайшвидшої локалізації".

Також читайте: Протягом тижня водопровідну воду жителям Ізмаїла використовувати не можна, - в.о. глави ДСНС

За фактом масового отруєння людей відкрито кримінальне провадження. У місті діє режим надзвичайно ситуації. В Ізмаїлі 14 червня йшли зливи, сталося підтоплення приватних колодязів, а також часткове руйнування туалетів у приватному секторі, унаслідок чого і міг виникнути спалах захворювання кишковою інфекцією серед населення міста Ізмаїла і сіл Ізмаїльського району.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n394184
VEhrNGRrdzVRM2t3V21KU1owNUhSREJaUmpnd1dtSlJkbVJIUlRCTVdGRjFkRWRITUZwaVVtd3plbEYyZEVkRE1GbEVVbWM1UjFVd1RETlJkbVJIVUdaT1EyTXdXbUpSZG1SRE16Qk1WRkYyZEVkQk1FdzNVWE5wWmxKcU0zcFJhSFJETXpCTWVsRnpUa2RZTUV4elBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору