EN|RU|UK
 Суспільство
  6936  58

 Драматичні події на сході зробили українців народом-мучеником, - Держсекретар Ватикану

Державний секретар Ватикану кардинал П'єтро Паролін зазначив, що українці - це народ-мученик, який заслуговує на повагу.

Про це він сказав сьогодні, 20 червня, на Всеукраїнській раді церков і релігійних організацій, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Ватикан не хоче, щоб ситуація на Донбасі переросла в ще один забутий конфлікт, - кардинал Паролін

"Драматичні події, які сколихнули вашу історію, зробили вас народом-мучеником, якому належить пошана не лише Католицької церкви, але і всіх людей, що вірять у цінності свободи, справедливості, братерства", - зазначив кардинал у своєму зверненні.

Водночас він зазначив, що страждання українського народу продовжується в бомбардуваннях, у знищеннях поселень та інфраструктури, і передусім у поверненні ненависті та недовіри, у дестабілізації суспільства.

"У цей момент непересічних труднощів, підсилених тягарем інституціональної, фінансової та моральної кризи, що викликає поширення страждань, ми, релігійні спільноти, покликані до безпрецедентної відповідальності", - заявив Паролін.

Також читайте: Ватикан допоможе зі звільненням українських заручників, - Порошенко

За його словами, українська молодь особливо прагне до чесності, послідовності та самоповаги, тому представники всіх конфесій та релігій зобов'язані підтримати таке прагнення.

"Якщо ми зможемо це їм дати - вони спасуться і спасуть Україну. Якщо ж ми не будемо тими свідками, то будемо разом нести відповідальність за руйнування їхніх ідеалів, а це породжує інертність, депресію, розчарування та пошук примітивних компенсацій, що отруюють людську особу. І за це нас спитають!" - сказав Паролін.

Він закликав росіян більше не гаяти часу, а просити вибачення за всі завдані кривди та разом служити в ім'я людини. "Дорогі брати-росіяни, ми більше не маємо часу. Тож просімо прощення за всі завдані чи отримані образи", - сказав він.

За словами Пароліна, Католицька церква, західного і східного обряду, хоче стати "інструментом, що сприятиме примиренню".

"Передаю вам братні обійми Папи Франциска, який доручив мені обійнятися братніми обіймами з кожним із вас та зі спільнотами, які ви представляєте", - сказав Паролін.

У свою чергу, предстоятель Української греко-католицької церкви єпископ Святослав зазначив, що подібної Ради, яка б представляла не тільки християнські конфесії, але і єднала різні релігії, немає в інших країнах. Єпископ Святослав подякував за акцію, яку проводить Папа Римський Франциск.

Читайте також: З нами Правда, з нами Бог, з нами буде і Перемога! - Турчинов привітав українців із Трійцею

"Прошу передати Папі Франциску запрошення приїхати до України. Думаю, що його запрошує до України не лише католицька церква, а вся Українська рада церков", - наголосив Святослав.

Архієпископ Євстратій, секретар священного синоду Української православної церкви Київського патріархату, наголосив, що саме існування Ради церков та релігійних організацій в Україні дозволяє говорити про те, що спільну мову завжди можна знайти.

"Українське суспільство теж різне, але воно може мати єдине спільне між собою", - каже Євстратій.

Всеукраїнська рада церков і релігій висловила сподівання, що Папа Франциск обов'язково відвідає Україну, а представники різних конфесій поїдуть до Ватикану, щоб продовжити діалог.

Уже сьогодні місія кардинала Пароліна завершується і він повертається до Італії.

Нагадаємо, П'єтро Паролін своїм візитом до України розпочав гуманітарну акцію "Папа для України", яка відбувається за ініціативи Папи Франциска. Ця місія має на меті допомогти постраждалим у війні в Україні, незалежно від віросповідання та національності. Пожертвування, які збираються в католицьких храмах в усьому світу, розподілятимуться між українцями спеціальним технічним комітетом.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n394192
VEhrNGRrdzVSMEV3VEZoUmRUbEhWekJNVUZKc2RFZFFaazVEVXpCTVJGSm5kRU0wTUV4eVVYTk9RemxtVGtOVk1FdzNVWFprUTNnd1RFUlNaMUU5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору