EN|RU|UK
 Політика України
  15164  56
Матеріали за темою:

 "Катували вони, як говорили,"для профілактики", - колишній політв'язень Афанасьєв розповів про методи російських слідчих ВІДЕО

Колишній український політв'язень в Росії, кримчанин Геннадій Афанасьєв розповів, як його катували російські слідчі.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він повідомив на брифінгу, який транслював "112 Україна".
"Люди повинні знати, що коїться в цій державі (Росії, - Ред.) і в тих містах, котрі та держава контролює. Бо я такий не один, нас таких ще багато там. 9 травня 2014 року я йшов на параді до Дня Перемоги з фотокарткою мого прадіда. Я вшановував його пам'ять. Це був центр міста. І раптово з усіх сторін на мене накинулися люди, повалили мене на землю, вивернули руки за спину та наділи на мене кайдани, які я не знімав 767 днів. Мені на голову надягнули мішок, можна сказати, мене, як цей мішок, і кинули в машину. Вони сіли на мене зверху, і ми кудись поїхали", - сказав він.

"Трохи згодом мене посадили між двома людьми, мішок не знімали, і ці люди почали казати, що я вже в їхній владі. Що вже я нікуди не дінусь, бо ці хлопці ніколи не помиляються. Вони били мене в голову та в живіт і у цей же час запитували, де мої спільники. Вони казали, що я терорист, запитували, де терористи ще є. Вони питали про людей, котрих я не знаю. Навіть повторити не можу їхні імена і прізвища, але можу сказати, що серед тих прізвищ більш за все фігурував Сенцов Олег. Мені в дорозі обіцяли, що повезуть мене до лісу, де я буду рити собі могилу, у якій я буду лежати, якщо не буду відповідати на їхні запитання. У той час в Криму кримськотатарське населення, проукраїнські активісти дуже часто пропадали в кримських лісах завдяки тим людям. Це коїться і зараз там, нічого не змінилось, стало тільки гірше під час царювання тієї людини, яка зробила гуманний вчинок і випустила мене", - розказав колишній політв'язень.

"Оскільки я не мав ніякого відношення до терористичної діяльності, звісно, я нічого не міг їм відповісти, і за це вони мене били, бо їм потрібні були відповіді. Мене привезли до якоїсь будівлі, поклали на підлогу. Я зрозумів, що це моя квартира, бо в мене вдома є маленький собачка, і він підбіг до мене, коли я лежав на підлозі. Він язиком лизав мене за руку, стрибав навколо мене. Співробітники ФСБ робили обшук у мене вдома. Вони щось шукали, але нічого не знайшли. Лише згодом я дізнався від матері, які речі вони вкрали з дому. Усю фототехніку, усі цінні речі, вони не шукали, вони крали", - наголосив Афанасьєв.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Свідчення Солошенка та Афанасьєва про катування у РФ передані французькій стороні, - Ірина Геращенко

"Після цього мене відвели до ФСБ, і почалися допити. Допити вів слідчий Бурдін з його командою і з тими людьми з Кавказу, спецпризначенці, дуже великі та суворі хлопці. Вони працювали зі мною 10 днів. Було побиття, постійне побиття. Їм було смішно. Вони казали, що ніхто не дізнається, що тебе били, бо вони знали, як це роботи. Вони надягали рукавиці, вони прибрали всі речі, які знаходили в кімнаті, це і кейси, і валізи. Вони просто били по голові та животу. Надягали пакет на голову та душили. Вони постійно запитували і хотіли дізнатися, де терористи. Я повинен був визнати, що і я терорист. Коли вони зрозуміли, що я нічого не скажу, вони сказали, що я приховую своїх спільників, і після цього почалися вже, мабуть, справжні катування", - заявив він.

"Методів у них багато. Я розповім про деякі з них. Питання мені ставили не завжди. Катували вони, як казали, "для профілактики". Мені надягли протигаз на голову, там був шланг, вони його закривали, я не міг дихати. Коли вони відкривали його і я робив вдих, вони бризкали туди якийсь спрей чи рідину і підіймали цей шланг догори, і коли я робив ковток з рідиною, в мене починалася блювота. Я починав її ковтати. Коли вони бачили по тілу, що мені погано, вони обливали водою, давали понюхати нашатир та приводили до тями. Усі 10 діб мене вивозили до ізолятора, де я не міг спати, кожні 10 хвилин я мав підходити до вікна, називати прізвище і статті, за якими затримали. У мене не було ні матрацу, ні туалетного паперу, нічого", - розповів кримчанин.

"Моєму співкамернику казали: "З тобою живе бандерівець. Нічого йому не давай, бо в тебе теж заберемо". Але люди добрі, вони не боялися. Я кажу це, щоб ви розуміли, яке було ставлення до людини, яка ще не засуджена", - підкреслив він.

"Вони вимагали підписати визнання провини і робили все заради того. Мене роздягали догола, клали на підлогу, брали міліцейську дубинку і проводили по статевим органам та казали, що ми тебе зґвалтуємо зараз. І я лише зараз дізнався, що, наприклад, у Олега Сенцова були синці, вони сказали, що він бив себе, якісь у нього були сексуальні ігри, і вони насправді самі збоченці всі з тим, що вони роблять. Чоловік не може таке робити. Після того вони брали паяльника і, вибачте за пряму мову, я російською мовою скажу те, що казала та людина, яка це робила, може, тільки деякі слова зміню. Он говорил так: "Сейчас мы в тебя его засунем холодный, а потом включим, он будет нагреваться. Ты сам возбудишься, у тебя будет эрекция, и все последствия в твои же трусы, а потом у тебя все там сгорит. Ты не сможешь садиться, ничего не сможешь, и в тюрьме ты никому не докажешь, что ты нормальной ориентации, нормальный мужчина, и с тобой будут все годы, которые ты там будешь находиться, продолжаться все вот эти насильственные половые акты", - повідомив Афанасьєв.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Савченко створює міжнародний комітет із звільнення українських політв'язнів у РФ

"Це ще не все. З мене знову знімали одяг, штани і до статевих органів прив'язували оголені проводи, вони крутили якусь катушку, вона була схожа на польовий телефон, і я відчував цей струм. Це насправді дуже важко, дуже боляче. Мені постійно казали, що те саме буде і з твоєю матір'ю. Ти бачиш, що ми з тобою робимо зараз, і тебе ніхто не врятує (…) При всіх цих тортурах я відчував нестерпний біль, і це було дуже важко, бо це робили люди, які повинні захищати твоє життя, твоє здоров'я… Ці люди примусили мене сказати, що я винен. Що я терорист. Вони примусили мене дати свідчення і на Олега Сенцова, і на Олександра Кольченка. Я вважаю, що мені треба було витримати", - додав він.

"Коли я трохи заспокоївся від цього катування, був у слідчому ізоляторі в Москві, коли я залишився сам на сам із собою, з бетонними стінами, мені треба було міркувати, як далі жити, що далі робити. Чи варте те, що мене перестали бити, життя двох хлопців, які будуть страждати більше за мене? Я вирішив, що ні. Я не мав змоги у слідчому ізоляторі комусь розповісти про це, я не мав адвоката, який би міг мене захистити, бо він працював на слідчих", - заявив Афанасьєв.

"Після того як я сказав, що мої свідчення були дані під тортурами, мене відвезли до слідчого ізолятору і примушували сказати, що адвокати Сенцова через арештантів тиснули на мене, і мені треба зробити прес-конференцію і ще раз поїхати до суду і сказати, що цей тиск був. Я не погодився. Мене побили і етапували", - розказав він.

Дивіться на "Цензор.НЕТ: Савченко зустрілася в Києві з художником Павленським, якого переслідують у Росії. ФОТО

Нагадаємо, що з початку військової агресії Росії проти України Кремль узяв у заручники кількох громадян України. Точна кількість утримуваних у кремлівському полоні українців невідома. Наразі, за інформацією, яку озвучують офіційні особи, йдеться про близько 20 українців, які утримуються за політичними мотивами в російських в'язницях або СІЗО, зокрема, в окупованому Криму. Найбільший резонанс мала історія із захопленням у полон, викраденням, судом і звільненням української льотчиці Надії Савченко.

Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко, були серед українських політв'язнів, яких Кремль утримував у полоні. Зокрема, Афанасьєв був засуджений у Росії за політично вмотивованою "справою Сенцова-Кольченка" до семи років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Він є фігурантом кримінальної справи проти українського режисера Олега Сенцова, засудженого на 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням нібито в організації терористичного угрупування в окупованому Криму. Справу Афанасьєва розглядали в особливому порядку, адже він дав свідчення проти інших фігурантів. Однак на процесі у справі Сенцова і українського активіста Олександра Кольченка, засудженого на 10 років колонії суворого режиму, Афанасьєв відмовився від показань, заявивши про тортури під час допиту.

Юрій Солошенко засуджений у Росії до шести років позбавлення волі в колонії суворого режиму за статтею про шпигунство: за версією кремлівських карателів, він нібито намагався цілком відкрито, діючи від імені двох українських підприємств, купити запчастини до комплексів протиповітряної оборони України - як стверджують в Росії, незаконно. Уже в кремлівському полоні у нього діагностували рак першої стадії.


14 червня Президент Порошенко повідомив про звільнення українських політв'язнів Афанасьєва і Солошенка з кремлівського полону. Раніше президент Росії Володимир Путін помилував незаконно засуджених у Росії українців Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка. А глава Української держави помилував одеського сепаратиста Діденка, а сепаратистці Гліщінській, у якої в СІЗО народилася дитина, був змінений запобіжний захід із утримання під вартою на особисте зобов'язання.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n394470
TUZsUVVYVjBSMEV3VEVSU2JEbERPVEJaU0ZKcVRrTTJNRnBaWnpCTVpsRnpUa2RCTUZsUVVtZzVRemt3VEdwUmRYUkRORWxPUTNsSlRrZEJNRmxSZGt3NVEyZ3dURmhSZG1SSFJ6Qk1OMUZ6Ym5wUmEwNUhSVEJNUkZGMlpFTjNNRmxJVW1wT1IxVXdURWxuTUVwUVVYUmtRemt3VEROUmMwNURNREJhWWxGMVV6aDJNRXd2VVhaMFEzZ3dUR3BTWjNSSFF6QlpPVGd3VEhKUmMwNUhRekJaVUZGemRFTjNNRXd6VVhaa1IxQm1Ua05vTUVsaVVXdzVRMlZtVGtkRE1FeFlVbWRPUXlzd1dVUlJkVTVETXpCTWVEZ3dUQzlSZG5SRE56QmFZbEpuZEVONVNqbEhVREJNWmxGMlpFZFg=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору