EN|RU|UK
 Політика України
  9478  141

 Україна отримала статус спостерігача в Африканському Союзі

22 червня 2016 року Тимчасовий повірений у справах України в Ефіопії Михайло Кириченко вручив акредитаційний лист Голові Комісії Африканського Союзу (АС) Нкосазані Дламані-Зумі.

Таким чином, Україна офіційно отримала статус держави-спостерігача в Африканському Союзі, який об'єднує всі держави африканського континенту, крім Марокко, повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі українського МЗС.

"Статус держави-спостерігача при Африканському Союзі сприятиме підтримуванню Україною більш активного діалогу з державами Африки, перш за все тими, які не охоплені українською дипломатичною присутністю.

Дивіться на "Цензор.НЕТ: 10 українських військовослужбовців пройдуть лікування та реабілітацію в Болгарії. ВІДЕО

Планується використовувати статус спостерігача при АС як додатковий механізм вирішення пріоритетних українських зовнішньополітичних ініціатив на міжнародній арені, зокрема в рамках членства нашої держави в Раді Безпеки ООН у 2016-2017 рр.

Україна, таким чином, на сьогодні має статус спостерігача при двох організаціях на африканському континенті - Африканському Союзі та Економічній співдружності держав Західної Африки (ECOWAS).

Африканський союз - міжнародна міжурядова організація, що заснована 9 липня 2002 р., яка є правонаступницею Організації африканської єдності (ОАЄ). На сьогодні АС об'єднує всі держави Африки, за виключенням Марокко, з загальним населенням понад 1 млрд. осіб. Штаб-квартира АС розташована у столиці Ефіопії - м. Аддис-Абеба.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Україна наполягає на допуску в окупований Крим міжнародних правозахисних механізмів, - МЗС


Статус спостерігача в АС мають 24 з 28 країн-членів ЄС. Протягом 2010-2014 рр. спостерігачами в АС стали такі держави як Вірменія (2010 р.), Азербайджан (2011 р.), Грузія (2011 р.), Латвія (2012 р.), Естонія, Литва та Казахстан (2013 р.), а також Білорусь (2014 р.).

  Источник: https://ua.censor.net.ua/n394499
  VEhrNGRrdzVSMEl3VEM5UmRuUkhRakJaVEZGMFpFZEJNRnBpVVhNNVEzY3dXV1E0TUVwNlVXdzVRMmhtVGtOUk1GbFVVbWRPUXpRd1RISlJjMEU5UFE9PQ==
  Коментувати
  Сортувати:
  у вигляді дерева
  за датою
  за ім’ям користувача
  за рейтингом
  Сторінка 2 з 2
  <<<1 2
  Сторінка 2 з 2
  <<<1 2
   
   
   
   
   
   вгору