EN|RU|UK
 Політика України
  1118  19

 МЗС вимагає від Москви забезпечити допуск представників Генконсульства України до незаконно утримуваних у РФ українських громадян

Міністерство закордонних справ України висловило російській стороні протест у зв'язку з недопуском консульських посадових осіб України до незаконно утримуваних у Російській Федерації громадян України Рустема Ваітову, Ферата Сайфуллаєва, Нурі Прімова і Руслана Зейтулаєву.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на коментар МЗС.

Читайте на "Цензор.НЕТ": У Москві багато хто розуміє, що Крим не має майбутнього у складі Росії, - Клімкін

"Міністерство закордонних справ України висловлює Російській Федерації категоричний протест у зв'язку з відмовою представникам Генерального консульства України в Ростові-на-Дону відвідати громадян України Руслана Зейтулаєва, Нурі Прімова, Рустема Ваітова і Ферата Сайфуллаєва, які були незаконно затримані в окупованому Криму та переведені для утримання на територію РФ", - сказано в коментарі МЗС УКраїни, який було оприлюднено в четвер.

"Рішення Північно-Кавказького окружного військового суду суперечить міжнародно-правовим зобов'язанням Росії, взятим нею в рамках Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією від 15 січня 1993 року, згідно з якою громадяни мають право на безперешкодні зносини із представником своєї держави для отримання необхідної консульсько-правової допомоги, а консульські посадові особи - на перевірку належних умов перебування співвітчизників в місцях їх тримання під вартою", - зауважили в МЗС.

Також читайте: Росія переглядає вироки українським ув'язненим в окупованому Криму, - Мін'юст

"Розцінюємо навмисні перешкоджання встановити консульський контакт Української держави зі своїми громадянами не лише як грубе порушення їхніх законних прав, але й як спробу російської сторони приховати від зовнішнього світу очевидну сфабрикованість відкритої проти них кримінальної справи", - сказано в коментарі МЗС УКраїни.

Також МЗС обурюється "практикою втручання відповідних служб держави-окупанта в життя близьких та родичів незаконно утримуваних громадян України" та здійснення на них тиску. Цим відповідні служби РФ порушують право осіб на повагу до приватного та сімейного життя, гарантованого ст.8 Європейської конвенції із захисту прав людини й основних свобод", - зазначено в повідомленні.

"Вимагаємо від російської сторони негайно припинити протиправні судилища над незаконно утримуваними громадянами України в РФ, забезпечити безперешкодний допуск консульських посадових осіб України до українців за місцем їх тримання, а також припинити практику порушення права консульських посадових осіб України на вільні зносини з громадянами України", - наголосили в МЗС.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n394690
TUZsRVVYUmtReTh3V1VSUmRHUkhRakJhWWxKc2VVUlJjMmxFVVhaMFF6WXdXVkJSZGpsREt6Qk1URkZ6VGtNNU1FdzNVWFpPUjBSSlRrTTJNRmxFVVhWT1F6Z3dXVTEyVERsRE5qQlpSRkYxVGtNNE1GbElVbXBPUXpZd1dsbG5NRmxNVVhOT1IwTXdURVJTWjA1RE5FeDVMMUZ1VGtOWU1FdEdPREJLY2xKblRrTTBNRXg0T0RCTFJGRjJkRWRDTUZwaVVtcDNQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору