EN|RU|UK
 Суспільство
  5784  15

 З 2017 року введено двоканальне фінансування ПТУ, - Кириленко

З 2017 року введено двоканальне фінансування профтехучилищ - з державного й місцевих бюджетів.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Погляд" заявив віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко.

"З 1 січня 2017 року буде така двоканальна щонайменше система фінансування - центральний бюджет буде мати свою вагому частку фінансування профтехосвіти плюс місцеві бюджети, і ми знайдемо спосіб, як роботодавці будуть підтримувати. Ну а зараз тих грошей, яких не вистачало на профосвіту, через стабілізаційну дотацію ми додаємо на місцеві бюджети і практично зараз перебоїв особливих із фінансування профтехосвіти немає за винятком окремих випадків, наскільки взагалі місцевій громаді потрібне те ПТУ в принципі", - зазначив він.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Мінкульт створив раду з питань культурно-мистецької освіти

Кириленко пояснив: "Ініціатива така: ми повертаємо держзамовлення і фінансуємо через субвенцію з державного бюджету видатки на профтехосвіту, тому що частина дітей отримує там загальну повну середню освіту. Плюс ми повертаємо фінансування держзамовлення на підготовку робітничих кадрів. Усе це має йти через субвенцію із державного бюджету. Але ця субвенція на робітничі кадри має йти тільки за тими спеціальностями, які є гостродефіцитними і потрібні країні в цілому. Другий рівень - це регіональні замовлення. Це область і міста, обласні центри, і громади територіальні самі ухвалюють рішення, хто їм потрібен найбільше, і вони фінансують цю свою частину".

Він також зауважив, що нарешті в країні розпочали говорити про суть, зміст і якість профосвіти.

"Те, що профосвіта переведена на фінансування з місцевих бюджетів, - це з одного боку спричинило до ускладнень фінансування, з іншого боку в країні нарешті почалася велика розмова про суть, зміст і якість профосвіти", - зазначив Кириленко.

Дивіться на "Цензор.НЕТ: "Україна чекає на вас", -у Києві презентували відеоролик для кримчан про те, як вступити до українських вузів. ВІДЕО


Источник: https://ua.censor.net.ua/n394705
VEhrdlVXMTBRelF3V1VSUmRVNUROekJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVF5c3dXVWhSYzNSSFZ6QlpURkZ6U0hwU2FFNUhWekJNTTFGelRrTTVNRmxJVW1jNVEza3dURVJSZG1SRE9UQlpPVGd3VEM5U1owNURLekJaVkZKbmRFTXhNRmxZVVhaMFIwSXdURXhTYkhSSFF6Qk1RVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору