EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  3973  24

 Полігони і звалища займають близько 5% площі України

Загалом і полігони, і звалища зараз займають близько 5% площі України. Тобто, двадцята частина країни зайнята відходами. І навіть якщо всі наявні полігони України працюють за правилами, то інші неконтрольовані 33 тисячі є просто звалищами, а шкідливі речовини, які на них утворюються, потрапляють у грунт.


На звалища вивозять і батарейки, і енергозберігаючі або люмінесцентні лампочки - предмети, які, в принципі, повинні перероблятися. Щороку в Україні утворюється десь близько 14 мільйонів тонн відходів. Наразі, згідно зі статистичними даними, в країні існує понад 6 тисяч санкціонованих полігонів і звалищ і понад 32 тисяч несанкціонованих."І ці майже 33 тисячі - це те, що порахували, а скільки їх просто за містом, які не ввійшли до статистики?" - помічає активіст, координатор громадської ініціативи "Зелене Світло" Олена Колтик.

"Тільки 50% відходів Києва вивозять на полігон у Підгірцях, ще 20% - потрапляє на завод" Енергія " на Харківському масиві. А куди діваються ще 20% сміття - це велика тема для розслідування", - підкреслила Колтик.

Крім перевізників, які довозять сміття за призначенням, існує ще низка тих, які збирають його в місті, але куди воно дівається після збору - невідомо. Це так звані "сірі" перевізники - підприємства, які укладають договори з організаціями або окремими жителями. Їхні послуги з вивезення сміття - дешевші, але при цьому ніхто не контролює, куди насправді вони вивозять відходи.


Загалом, всю ситуацію, яка склалася в країні з відходами, можна назвати неконтрольованою. І найголовніший момент, що навіть санкціоноване поховання вже не вирішує проблеми засмічення країни. Сміття стає все більше, а такого явища як переробка відходів у країні практично не існує.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n394880
VEhrNGRrdzVSMEl3VEhwU2JIUkhRekJaVEZKcU0zcFJkRGxEZVRCTVJGRjFPVU0wTUZsdVVYUlllbEYwWkVNMk1FdzNVWFU1UXlzd1RGQlNiSFJIVUE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору