EN|RU|UK
 Політика України
  3576  14

 Діяльність Конституційного суду негативно відбивається на легітимності Основного закону, - екс-суддя КС Шаповал

Діяльність Конституційного суду (КС) негативно відбивається на легітимності Основного закону.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив екс-суддя КС, колишній голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал у статті для "Дзеркала тижня".

"Не сталося помітних позитивних змін у правовій свідомості більшості тих, хто обіймав чи обіймає державні посади. Їхню поведінку нерідко характеризує своєрідний конституційний нігілізм або навіть цинізм, що виявляється у свідомому ігноруванні сенсу положень Основного закону", - пише він.

Читайте також: КС у будь-який момент може скасувати закон про люстрацію. Ризики високі, - Петренко

"Виразними прикладами є різноманітні "шедеври" Конституційного суду (останній - рішення від 15 березня 2016 року щодо тлумачення конституційного положення "на наступній черговій сесії Верховної Ради"). Як наслідок, діяльність цього органу негативно відбивається на легітимності Основного закону і сприймається як така, що йому шкодить", - зазначив автор.

"Можна стверджувати, що неналежне тлумачення і застосування Конституції України суб'єктами влади є більшою суспільною проблемою, ніж недоліки її змісту", - підкреслив експерт.

Нагадаємо, в березні Конституційний Суд дав офіційне тлумачення положення ст. 155 Конституції "наступна чергова сесія".
У статті 155 Конституції закріплено, що законопроект про внесення змін до Основного закону, попередньо схвалений 226 депутатами, вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше 300 депутатів на наступній черговій сесії (ст. 155 Конституції - це розділ 13 Основного закону, зміни до якого, як і до розділу 1 і 3, мають затверджуватися після прийняття Радою всеукраїнським референдумом).

КС розтлумачив, що в цій статті йдеться про можливість приймати зміни до Конституції саме на черговій, а не на позачерговій сесії.

Щодо слова "наступна" КС зазначив, що в законодавстві воно вживається в різних значеннях.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n394902
VEhrdlVYRk9RM2N3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMWVUaDJNRXB5VVhaMFF6a3dXVWhTWjNSRE5EQlpURkpuT1VkSE1GcGlVbW96ZWxGdGRFTm8=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору