EN|RU|UK
 Політика України
  31684  101

 Україні загрожує параліч вантажного залізничного сполучення, - ЗМІ

Українській залізниці загрожує повна зупинка руху вантажних потягів. На ранок неділі 26 липня на прикордонних станціях зібралося близько 1700 вагонів - рекордна кількість вагонів, що перевозяться "Другою вантажною компанією" (ДВК).

Про це повідомляє "КП в Украине", передають Українські Новини.

Серед них - завантажених близько 1000, порожніх понад 700. Причина ситуації, що склалася, банальна - послуги Укрзалізниці з перевезень вантажів цією компанією не оплачені, також не погашений багатомільйонний борг за попередні перевезення і штрафи за простій.

У квітні 2016 року "Друга вантажна компанія" отримала суттєві знижки до встановлених тарифів на перевезення транзитних вантажів із Російської Федерації (переважно йдеться про транзит залізно-рудної сировини з Лебединського і Михайлівського ГЗК). Однак, компанія не розраховується з "Укрзалізницею", навіть маючи пільгові умови.

За правилами перевезень "Укрзалізниці", для відновлення руху ДВК повинна погасити близько 3-х млн грн штрафів і оплатити десятки мільйонів гривень заборгованості за вже здійснені перевезення. Крім того, на рахунки "Укрзалізниці" необхідно авансом переказати суму для перевезення вагонів, що вже простоюють і надходять - завантажених і порожніх. Лише в такому разі автоматична система "блокування боржників" дасть можливість здійснювати перевезення. Однак через свята це не можливо.

Читайте також: Старі кадри "Укрзалізниці" блокують транзитні перевезення в інтересах росіян, - Сазонов

Директор із вантажних перевезень і логістики ПАТ "Укрзалізниця" Іван Федорко пропонує керівництву фінансової дирекції Укрзалізниці в ручному режимі вкотре "вимкнути" автоматизовану систему "через чергову фейкову хакерську атаку" протягом вихідних днів, дозволивши цим ДВК і далі проводити перевезення без оплати. Адже щодоби до вже заблокованих вагонів буде додавати ще щонайменше півсотні завантажених вагонів, що прибули з Російської Федерації, і стільки ж порожніх вагонів із Польщі та Словаччини.

Тим часом новий глава правління "Укрзалізниці" Войцех Бальчун і член правління Марек Залісний проводять перевірку, яким чином міг накопичитися багатомільйонний борг одного з перевізників, і хто з керівників держкомпанії є організаторами, учасниками і виконавцями схеми.

Читайте також: Порошенко підписав закон про заборону приватизації "Укрзалізниці"

Нагадаємо, відомий блогер Кирило Сазонов звинуватив директора з вантажних перевезень і логістики ПАТ "Укрзалізниця" Івана Федорка в лобіюванні інтересів російських транспортних компаній. З його слів, Федорко змушує начальників доріг і станцій провозити вантажі його компаній в борг, а вантажовідправників "заганяє працювати саме з цими компаніями на так званих пільгових умовах".Источник: https://ua.censor.net.ua/n394959
VEhrNGRrdzVRM2t3VEVSUmRtUkhRekJNUkZGMGRFZFhaazVEYWpCTWNsSm5Ua016TUV4RVVYVTVSMWN3VEdaUmRtUkROREJaWWxKcWR6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору