EN|RU|UK
 Політика України
  1124  4
Матеріали за темою:

 Україна та Європейська організація з питань юстиції підписали договір про співпрацю

Україна і Європейська організація з питань юстиції (Євроюст) домовилися про співпрацю.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляють Українські Новини.

Угода була підписана в рамках візиту в Брюссель (Бельгія) Президента Петра Порошенка.

З української сторони угоду підписав генеральний прокурор Юрій Луценко, з європейської - європейський комісар з питань юстиції, прав споживачів і гендерної рівності Вера Юрова.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Порошенко прибув до Ради ЄС, де зустрінеться з вищим керівництвом Євросоюзу. ФОТО

Прес-секретар Юрія Луценка Лариса Сарган зазначила у Фейсбуці: "Укладення Угоди є одним із критеріїв Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму і відповідає намірам України та ЄС розвивати відносини у сфері юстиції та внутрішніх справ.

Набрання чинності Угодою створить правову основу для використання Україною можливостей Євроюсту, передбачає реальне підвищення ефективності компетентних органів України та ЄС у розслідуванні й переслідуванні тяжких злочинів транснаціонального характеру, зокрема тероризму, незаконного обігу наркотиків, торгівлі людьми, корупції, кіберзлочинності, відмивання коштів, шахрайства та інших злочинів, вчинених за участю транскордонних злочинних організацій.

Співробітництво здійснюватиметься шляхом створення спільних слідчих груп, оперативного обміну інформацією, координації дій із протидії транскордонній злочинності, сприяння збору доказів, проведення інших процесуальних дій та надання правової допомоги, розв'язання конфлікту юрисдикції.

З метою підвищення ефективності співробітництва Україна зможе направити прокурора зв'язку до секретаріату Євроюсту.

Невід'ємною частиною Угоди є гарантії захисту персональних даних осіб, які беруть участь у відповідних кримінальних провадженнях.

Угода набере чинності після виконання сторонами власних внутрішніх процедур. Для виконання таких процедур українською стороною Угода вимагатиме ратифікації Верховною Радою України.

Переговори щодо укладення Угоди про співробітництво між Україною та Європейською організацією з питань юстиції (Євроюст) ведуться з 2006 року. Фактично, текст проекту було погоджено ще в грудні 2011 року, але підписання затримувалось через невідповідність системи захисту персональних даних в Україні європейським стандартам. Позитивний висновок з цього питання було зроблено експертами Євроюсту лише в грудні 2014 року, що дозволило сторонам розпочати підготовку проекту до підписання".

Читайте на "Цензор.НЕТ": Кемерон про вихід Великобританії з ЄС: "Усі ключові рішення не будуть ухвалені доти, поки не з'явиться новий прем'єр-міністр"
Источник: https://ua.censor.net.ua/n395060
TUV3dlVteDBRekF3VEM5UmRVNUhRakJNUkZGMlpFTTVNRms0WnpCTVJGSm5aRU1yTUZsaVVteDBRM2N3V1dKU2JIUkhXRWxPUXpOSlRrZFZNRmxGZGt3NVEySXdXVkJTYUhSRE1UQk1NMUYxZEVNclRIa3ZVbXAwUjBJd1dVeFJkVTVIUnpCYVlsSnFNM3BSYUU1RGVUQlpSRkYyZEVkQ01FdzNVbXAwUXpNPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору