EN|RU|UK
 Політика України
  2792  97

 Тільки після виконання домовленостей з безпеки я звернуся до Ради із закликом проголосувати зміни до Конституції щодо децентралізації, - Порошенко

Місцеві вибори на Донбасі і відповідні зміни до Конституції будуть прийняті після виконання Росією і бойовиками домовленостей у сфері безпеки.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час виступу на урочистому засіданні Верховної Ради України з нагоди Дня Конституції, передає Цензор.НЕТ.

"Підписавши зміни до Конституції в частині правосуддя, хотів би проінформувати і про стан справ з іншим проектом змін до Основного закону, який стосується децентралізації. Нагадаю, що в першому читанні вони були ухвалені 31 серпня минулого року. В силу зовнішніх і внутрішніх обставин вони пов'язані з нашою політико-дипломатичною боротьбою за відновлення територіальної цілісності й суверенітету України. Визначаючи послідовність своїх дій у цьому питанні, ми послуговуємося відомою народною приказкою, яка вчить не ставити віз попереду коня. Очевидно, що для внесення змін до Конституції в цій частині є чіткі попередні умови, перш за все у сфері безпеки", - заявив глава держави.

Читайте також: Завтра буде опубліковано закон про судову реформу, - Порошенко

"Повинен бути встановлений повний і тривалий режим припинення вогню. Росія - країна-агресор, країна-окупант - повинна вивести всі свої війська, зброю і техніку з території України. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повинна отримати повний доступ до всієї неконтрольованої Україною території, а також встановити постійний моніторинг за тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону. Крім цього, має бути реальне роззброєння всіх незаконних угруповань на цій території, встановлення зон безпеки. Важливою гарантією від військових провокацій і дотримання режиму припинення вогню, а також забезпечення безпеки майбутнього виборчого процесу має стати розміщення збройної поліцейської місії ОБСЄ. Паралельно повинен бути досягнутий відчутний прогрес у справі звільнення всіх заручників і українських політичних в'язнів", - додав президент.

"Наголошую, місцеві вибори - не під дулами бойовиків, а згідно з українським законом і відповідно до критеріїв і стандартів ОБСЄ, - повинні визначити тих, хто в інтересах громад розпоряджатиметься новими можливостями, які надає децентралізація. І це, до речі, стосується всіх, а не тільки окремих районів Донбасу. Тільки у разі дотримання таких умов я буду готовий звернутися до Верховної Ради із закликом проголосувати за ці зміни в другому читанні. І хотів би заспокоїти - станеться це не сьогодні, не завтра, і не 4 липня, як тут поширюють всяку брехню, а тоді, коли будуть виконані чіткі попередні умови з безпеки!", - резюмував Порошенко.

Також читайте: Поліцейська місія ОБСЄ навряд чи з'явиться на Донбасі цього року, - Марчук

"Припускаю, що засмутив тих, хто постійно харчується спекуляціями на цю тему. Але моя позиція принципова, і вчора я її ще раз довів до наших європейських партнерів, перебуваючи в Брюсселі", - зазначив він.

Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору