EN|RU|UK
 За кордоном
  21697  181

 Упродовж останнього десятиліття в Росії стали частіше їсти собак, - Росспоживнагляд

За останнє десятиліття в Росії збільшилася кількість випадків трихінельозу, пов'язаного із вживанням м'яса собак.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Федеральну службу з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини (Росспоживнагляд), у РФ щорічно реєструється від 30 до 200 випадків захворювання на трихінельоз. Найбільшу питому вагу хворих відзначено в Сибірському і Далекосхідному федеральних округах.

Фактором, що сприяв зараженню людей на трихінельоз, стало м'ясо домашніх (43%) і диких (30%) тварин, яке не пройшло ветеринарно-санітарну експертизу, а також м'ясо бродячих собак (27%). Питома вага свинини з домашніх господарств у структурі чинників передачі інвазії становить 47%, м'яса собак - 25%, ведмедини - 17%, м'яса борсуків - 8%, м'яса кабанів - 3%.

За шестирічний період (2008-2015 роки) трихінельоз, пов'язаний із вживанням м'яса собак (більше 100 випадків), зареєстрований у 9 суб'єктах Російської Федерації: Красноярському, Забайкальському, Хабаровському краях, республіках Башкирія, Бурятія, Хакасія, в Амурській, Іркутській областях, Єврейській автономній області.

Протягом 2013-2015 років зареєстровано 15 випадків трихінельозу серед підлітків у Республіці Бурятія, пов'язаних із вживанням шашликів і печені, приготованих із м'яса собак. Захворювання протікали в середній і важкій формах.

Дивіться на "Цензор.НЕТ: 38 тонн "санкційної" полуниці з України знищили бульдозером на Кубані. ФОТО


Трихінельоз - небезпечне паразитарне захворювання, яке характеризується лихоманкою, м'язовими болями, набряком обличчя, шкірними висипами, а при тяжкому перебігу - кишковими розладами, нерідко розвитком ускладнень, що призводять до інвалідності, а іноді - і до летального результату.

При виявленні личинок трихінел м'ясо та м'ясна продукція підлягає утилізації. Небезпечна продукція як в сирому, так і в термічно обробленому вигляді.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n395186
VEhrdlVtdzVRekl3VEVGMlREbEhSakJNVEZGMmRFZEJNRXczVVhOa1EzZG1Ua000U2psSFVEQlpTRkYyYm5wUmRqbEhRVEJNTjFGMFRrZEVNRXh5VW1kMFF6Um1Ua2RDTUV3M1VYTmtRM2N3VEhKUmRVaDZVVzlPUXlzd1dVaFNiSFJIVUE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору