EN|RU|UK
 За кордоном
  8172  27

 "Антитерористичний" пакет законів у Росії вводить тотальне стеження, - Die Welt

Прийнятий в Росії новий антитерористичний закон насправді дозволяє здійснювати спецслужбам масове спостереження.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на ZN.UA, про це йдеться в статті "Великий Путін" стежить за тобою" на сторінках німецького видання Die Welt.

У середу, 29 червня, законопроект схвалила нижня палата парламенту - за нього проголосувала Рада Федерації. Формально йдеться про посилення заходів із боротьби з тероризмом. Але, як зазначає автор статті, нові правила можуть створити тотальне стеження: закон зобов'язує російських операторів мобільного зв'язку та провайдерів інтернет-послуг зберігати вміст усіх телефонних розмов, повідомлень, фотографій користувачів протягом шести місяців. А російська розвідка повинна в будь-який час забезпечити доступ до них. Метадані повинні зберігатися впродовж трьох років.

Однак ІТ-компанії й експерти сумніваються в тому, що цей закон є технічно та економічно доцільним. Правозахисники критикують також і інші аспекти цього документа. Так люди, які знали про підготовку деяких злочинів, але не інформували про це владі - такі, як теракт або "збройні повстання" - можуть отримати покарання у вигляді взяття під варту на рік. А за "розпалювання" масових заворушень - вирок від п'яти до десяти років.

"У минулому російська влада використовувала закони про боротьбу з екстремізмом часто не тільки проти терористів, але і проти дисидентів", - підкреслює автор.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Єдина Росія" внесла кремлівських маріонеток у Криму Аксьонова та Поклонську до списку кандидатів на виборах до Держдуми

Журналіст та експерт зі спецслужб Андрій Солдатов назвав цей закон "безглуздим і зовсім нездійсненним", головною перешкодою йому він називає end-to-end-шифрування в Whatsapp і iMessage в продуктах Apple. Відповідно до законопроекту, месенджери зобов'язані надати російській владі ключі від шифрування, що при таких типах шифрування неможливо. Як припускають експерти, метою закону може бути залякати інтернет-компанії.

Павло Дуров, засновник російської месенджера Telegram, вже заявив, що він не буде виконувати вимоги нового закону, і російська влада не отримає доступу до зашифрованого повідомлення. Навіть міністр зв'язку і телекомунікації Росії Микола Нікіфоров визнає, що частину закону, у якій йдеться про шифрування, важко реалізувати.

Солдатов сумнівається, що закон буде реалізовано в Росії до кінця. "Мета полягає в тому, щоб залякати інтернет-компанії. Також метою закону є й іноземні компанії", - підкреслив він.

"Починаючи з минулого року, Facebook порушує факт російського права", - говорить Солдатов. Це могло б навіть зупинити роботу компанії в Росії: "Було б політичне рішення про заборону Facebook у Росії, але досі ніхто не готовий піти на це".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Держдума РФ ухвалила пакет законів, що обмежують свободу - в'язниця за неінформування, покарання за тероризм із 14 років

Источник: https://ua.censor.net.ua/n395484
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmRYUkRLekJNTVRnd1RDOVNaMDVEZHpCTVRGRnpRMFJSZFRsSFR6Qk1WRkYxVGtNNU1FeG9PREJaVEZGMFpFZEJNRXczVW1kT1F6UXdUR1pSZGtoNlVXeE9RekV3V1VSUmRIUkRNREJaVUZGMlRrTjNaazVEWnpCTU4xSm5aRWRYTUZrNFBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору