EN|RU|UK
 Політика України
  1169  17

 Законодавство не готове до створення антикорупційного суду: немає бачення, якою буде його компетенція, - Ситник

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник наголосив на необхідності спеціалізованого підходу до розгляду справ, пов'язаних із топ-корупцією.

Про це він сказав під час засідання експертного круглого столу "Перспективи та практичні механізми введення в Україні спеціалізованих антикорупційних судів", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Ситник наголосив на необхідності спеціалізованого підходу до розгляду справ, пов'язаних із топ-корупцією.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Зміни до Конституції в частині правосуддя опубліковані в "Голосі України"

"Сама концепція антикорупційного суду закладена в закон, але вона закладена недостатньо... Для того, щоб реалізувати наміри створення антикорупційного суду, необхідно буде вносити зміни до закону", - сказав він.

За словами Ситника, досі не напрацьовано "компетенцію" антикорупційного суду.

"Зараз немає бачення, чим займатиметься антикорупційний суд. Від того, як буде прописана його компетенція, залежатиме успіх реалізації цього проекту", - сказав він.

На думку директора НАБУ, не зовсім можна погодитися з пропозицією, аби цей суд розглядав справи, які розслідує бюро.

"Якщо буде створено Державне бюро розслідувань, воно також здійснюватиме величезний шматок роботи з розслідування антикорупційних справ", - сказав Ситник і нагадав про розслідування Генпрокуратурою справ щодо колишніх чиновників.

Також читайте: Запобіжний захід головному санлікарю України Протасу можуть обрати вже завтра, - Ситник

Як сказав директор НАБУ, необхідно передбачити прозору процедуру призначення суддів антикорупційного суду, визначити їхню компетенцію, вирішити питання забезпечення безпеки та гарантій незалежності цих суддів.

"Потрібно дуже виважено підійти до цих питань, дати на них відповідь. І потім вже розробляти відповідний законопроект, оскільки зараз законодавство у нас не готове до створення антикорупційного суду", - наголосив Ситник.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n395487
VEhrdlVXOWtRelF3V1V4UmRtUkROREJNYjNaTU9VZENNRmxRVVhST1F5c3dURXhSYzBORVVtZE9RekV3V1ZSUmRuUkhRVEJNZWxGelNIcFJibVJEVVRCS1NGRnZkejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору