EN|RU|UK
 Політика України
  5220  20
Матеріали за темою:

 Верховний суд має намір оскаржити в КС новий закон про судоустрій і статус суддів, - Романюк

Верховний суд України готує конституційне подання до Конституційного суду з деяких норм закону про судоустрій і статус суддів і внесе його після набрання чинності цим законом.

"Так, ми будемо готувати конституційне подання. Ми вже розпочали таку роботу і вже готуємо конституційне подання", - повідомив голова Верховного суду України Ярослав Романюк на брифінгу в п'ятницю в Києві, відповідаючи на питання журналістів, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс -Україна.

Він підкреслив, що предметом ревізії щодо відповідності Основному закону може бути тільки чинний закон.

Я. Романюк нагадав, що закон про судоустрій і статус суддів ще не набрав чинності і навіть не опублікований. Крім того, глава Верховного суду пояснив, що давати оцінку відповідності цього закону Основному закону потрібно після набрання чинності змінами до Конституції в частині правосуддя, з якими і пов'язаний цей закон.

"Після того, як закон набере чинності, ми маємо намір на пленарному засіданні Верховного суду розглядати проект такого подання та ініціювати конституційне подання", - сказав Я.Романюк.

Читайте також: Верховний Суд вирішив піти у відпустку всім складом на півтора місяця

Говорячи про положення закону про судоустрій і статус суддів, за якими готується конституційне подання, Я.Романюк зазначив, що конституційний статус Верховного суду не змінився згідно з прийнятими змінами до Основного закону. "Він як був, так і залишається найвищою судовою установою нашої держави. Тому такі зміни до Конституції не можуть бути підставою для прийняття на рівні закону рішення про наявність правових підстав для ліквідації Верховного суду. На нашу думку, це не є ліквідацією по суті, а це реорганізація", - пояснив глава Верховного суду.

Разом з тим він припустив, що законодавець може усунути таке упущення й змінити в законі про судоустрій і статус суддів і в разі заміни терміна "ліквідація" на "організацію".

Читайте також: Голова Верховного суду Романюк закликав виконавчу владу утриматися від "публічної прочуханки" суддів

Нагадаємо, після Революції гідності українська влада проголосила курс на проведення кардинальних змін у країні. Серед заявлених реформ була й судова. Зокрема, в кінці жовтня 2015 року Конституційна Комісія схвалила остаточний варіант проекту змін до Конституції в частині правосуддя. 1 лютого КС визнав конституційним цей проект змін до Конституції. І 2 лютого 2016 року Верховна Рада схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя в першому читанні.

2 червня Рада прийняла законопроект про судоустрій і статус суддів, поданий Порошенком. Законопроект Порошенка істотно змінює структуру судової системи України, процедуру призначення, звільнення і притягнення до відповідальності суддів. І 2 червняРада також схвалила зміни до Конституції в частині правосуддя в другому читанні і в цілому.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n395638
TUV4bVVYWk9SMWN3VEROUmRVTkVVWFYwUXlzd1RETlNaMlJIUXpCTWFsSm5kRWRFTUZsaVVteDBSMWhNZVM5UmIwNURLekJNZWxGelRrTTVNRmszVVhWcE9IWXdUQzlSZG5SRE16Qk1OMUZ6Ym5wU1oyUkhSREJNVkZGMmRFTjVNRXhCWnpCWlJGRjBaRWRGTUV3M1VtZE9Remd3VEVJNE1FcE1VWFJrUjBFd1dWaFJkblJEZVRCTU0xRjFUa00xU1U1RGFEQlpVRkYwU0hwUmJYUkRhQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору