EN|RU|UK
 Економіка, Події
  2360  14

 У Луганській області податківці ліквідували конвертаційний центр із оборотом майже 200 мільйонів гривень

У Луганській області співробітники податкової міліції припинили діяльність міжрегіонального конвертаційного центру з оборотом майже 200 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу ДФС.

Конвертцентр діяв на територіях Донецької, Луганської, Харківської, Київської та інших областей і надавав послуги з мінімізації податкових платежів підприємствам реального сектора економіки.

Для здійснення незаконної діяльності зловмисники створили і зареєстрували низку фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності, які не мають на балансі виробничих потужностей, матеріальних активів і достатніх трудових ресурсів для здійснення фактичної фінансово-господарської діяльності.


Штучний податковий кредит формувався фіктивними підприємствами за допомогою безтоварних договорів нібито з придбання сільгосппродукції, молочної суміші, сирної продукції і подальшої реалізації товарів зовсім іншої номенклатури. Тобто здійснювалася неіснуюча поставка ідентифікованих товарів без підтвердження фактів їхнього реального отримання на адресу компаній реального сектора економіки. При цьому, самих товарів на адресу підприємств не надходило, тим самим мінімізувалися податкові зобов'язання за певний відсоток.

Крім того, зловмисники надавали послуги з незаконної конвертації грошових коштів та ухилення від сплати ПДВ. Перераховані грошові кошти вигодонабувачами виходили безпосередньо в банківських установах у готівковій формі за допомогою відкритих корпоративних карт, у банкоматах на ім'я учасників конвертаційного центру.

Загальний оборот проконвертованих коштів склав 198 мільйонів гривень, сума неправомірно сформованого податкового кредиту - 33 мільйони.Наразі встановлено підприємства-вигодонабувачі.

Унаслідок проведених шести обшуків було виявлено та вилучено 14 печаток і штампів підприємств, що входять до складу конвертаційного центру, три банківські картки, які використовувалися для незаконних операцій, первинні документи, чорнові записи з ведення бухгалтерського обліку, а також комп'ютерна техніка.

Крім того, накладено арешти на 18 банківських рахунків у трьох банківських установах Луганської області, Харкова та Києва, де є 501 тисяча гривень.


Розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво) ч. 3 ст. 27 (види співучасників) КК, триває.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n395768
VEhrNGRrdzVRell3VERkUmRtUkRlVEJNV0ZKblRrZERNRmxpVVhSa1F6a3dXVXhTWjBoNlVYWTVReXN3VEZSUmMwNUhRekJNY2xGMmRFTjVNRXhCWnpCTWVsSnNkRU0zTUZwaVVtaDBSMWN3V1RrNE1FcFVVWEJPUTJobVRrTmlNRmxRVVhNNVEzY3dURE5TYVdSRE5EQk1NMUZ6UVQwOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору