EN|RU|UK
 Економіка, Суспільство
  11197  165

 У розвинених країнах на пенсії витрачають щонайбільше 10% ВВП, в Україні - 50%, - Міклош

Частку валового внутрішнього продукту (ВВП), яку виділяють на пенсії, необхідно скорочувати.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив радник прем'єр-міністра України, співголова Групи стратегічних радників із підтримки реформ Іван Міклош в інтерв'ю "Сегодня".

"Реальний рівень пенсій дуже низький, але порівняно з рівнем економіки частка державних витрат на пенсії від ВВП, порівняно з іншими країнами, ще дуже висока. Два роки тому частка державних витрат на пенсії у ВВП становила близько 60%. Це один із найвищих показників у світі. Зазвичай у країнах із розвиненою економікою цей показник не перевищує 8-10%. Торік Україні вдалося скоротити його, якщо я не помиляюся, на 13-14%. Але все одно він залишається дуже високим і вимагає зменшення", - сказав він.

Також читайте: "Сьогоднішня українська пенсійна система охоплює надто багато людей", - директор Світового банку у справах України Фан

"Це не означає, що, якщо уряд проводитиме необхідні реформи, соціальний захист тих, хто дійсно його потребує, скоротять. Якраз навпаки. Зараз в українській (пенсійній - Ред.) системі ще багато марнотратства, неефективності і корупції. Структурні зміни та реформи виправлять роботу системи і дадуть подвійний ефект: з одного боку зменшаьи витрати, з іншого - не зменшать захист тих, хто дійсно від цього залежить. Можна навіть підвищити його. Проблема в тому, що в реаліях сьогоднішньої нереформованої системи допомогу отримують не тільки бідні люди, а й ті, у кого відносно високий дохід", - додав Міклош.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що дефіцит Пенсійного фонду становить 145 млрд. грн і буде рости щорічно.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n395881
VEhrdlVXNU9SMWN3VEhKUmRUbERLekJaWjNaTU9VTlRNRXBNVVc0emVsRjJPVU14TUV3elVtZGtSMWN3VEc1UmRtUkRkMGxPUjBFd1RGaFNhRTVES3pCWlJGRjJUa04zWms1REx6Qk1XRkYyWkVkQ01GcGlVbW96ZWxKblRrTXhNRmxVVVhaMFIwRXdUSHBSZFVFOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору