EN|RU|UK
 Київські новини
  7008  4

 "Студентське братство" звинувачує в.о. керівника МОЗ у корупційних діях

Активісти Всеукраїнської молодіжної організації "Студентське братство" звернулися до Кабінету Міністрів з приводу корупціогенних дій в.о. керівника МОЗ Віктора Шафранського.

Про це повідомляють "Подробности".

За словами Уляни Ковальчук, - координатора проекту "Ні!" корупції в медичних вишах", який підтримує фонд "Відродження", керівник міністерства намагається з другої спроби затвердити звіт ректора Національного медуніверситету імені О. Богомольця Катерини Амосової.

На відміну від всіх інших ректорів медичних вищих навчальних закладів країни вона два роки поспіль не може здати звіт про виконання ректорського контракту через серйозні порушення, зафіксовані в актах перевірок.

Нинішня спроба, на думку Ковальчук, спрямована на те, щоб зменшити кількість підстав для звільнення ректора НМУ, якщо новий міністр буде готовий зупинити корупцію в столичному медуніверситеті.

Як раніше повідомляли, Акт перевірки НМУ, підписаний комісією МОЗ за участю СБУ і МВС, рекомендував розірвати контракт з Катериною Амосовою, якщо не буде усунено всі корупційні ризики.

Амосова з-поміж іншого мала повернути в бюджет незаконно виплачені гроші і звільнити проректорів Никитюка і Цехмістера, які не є лікарями за освітою, але причетні до корупційних ризиків відповідно до Актів МОЗ та ДФІ.

Активісти попередили Кабінет Міністрів про те, що, ухвалюючи звіт без урахування акту Держфінінспекції, де встановлено понад 3 млн. грн. збитків, в.о. керівника МОЗ порушує рішення комісії МОЗ від 29 березня 2016 р.

Тоді комісія дозволила ректору К. Амосовой звітувати лише після висновків ревізії ДФІ. Однак сьогодні МОЗ так і не отримав Акт ревізії, адже сам університет відмовляється надати його в МОЗ, приховуючи подробиці фінансових розкрадань, про масштаб яких повідомляє сайт ДФІ. Тому в Кабінет Міністрів активісти передали копію листа ДФІ до народного депутата Сергія Лещенка.

У документі йдеться про те, що адміністрація НМУ не виконала більшості вимог Держфінінспекції, а "посадові особи Університету не забезпечили відшкодування збитку (матеріального збитку) в установленому законодавством порядку на суму 3472, 2 тис. гривень".

У четвер, активісти ВМГО "Студентське братство" зустрінуть звіт ректора інформаційно-просвітницької акцією. Студенти НМУ оприлюднять документи Держфінінспекції, а також оголосять факти катастрофічного падіння рейтингу НМУ на останнє місце серед півтора десятка медичних університетів України.

Причиною цього активісти вважають кадрову політику - призначення лояльних до сім'ї ректора асистентів, які не мають наукового ступеня, а на професорські посади - деканів та керівників вчених рад НМУ ім. Богомольця.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n396406
VEhrNGRrdzVRMk13V21KUmRtUkRNekJNVkZGMmRFZEJNRXczVVhOcFpsSnFNM3BTWjJSSFF6QlpVRkYwVGtNeE1Fd3pVbWQwUXpRPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору