EN|RU|UK
 Здоров'я
  35726  118

 Дешеві квартири можуть бути небезпечними для життя, - експерт

Експерти розповіли про наслідки покупки квартири, для будівництва якої використовували неякісні будівельні матеріали.

Про це повідомляє газета " Сегодня ".

Токсиколог Микола Назаренко попереджає про проблеми, які можуть виникнути з металопластиковими вікнами.

"Коли утеплювач є і у вікнах, і в дверях, це створює ефект насичення - шкідливі речовини, які виділяються з будівельних матеріалів, залишаються в приміщенні. Згодом їхня концентрація зростає, і це негативно впливає на здоров'я жителів, - каже Микола Назаренко, завідувач токсикологічної лабораторії "ГУ Київський міський лабораторний центр Держсанепідслужби України". - Металопластикові вікна виготовляють з ПВХ (полівінілхлориду), потім додають поліетилен, мінеральні наповнювачі та обов'язково пластифікатори, наприклад, свинець. Із ПВХ може виділятися хлористий вініл - дуже токсична речовина".

За його словами, найнебезпечнішими залишаються матеріали рідкої консистенції - клеї, ґрунтовки, лаки, фарби, герметики. Якщо, наприклад, лак на паркеті висох, це не означає, що в кімнаті відразу можна жити. Експерт радить звертати увагу на упаковку будівельних матеріалів на терміни початку експлуатації.

Ігор Ніконов, почесний президент групи компаній KAN Development попереджає: цілком можливо, що під час будівництва дешевих квартир не дотримуються нормативів.

"Почнемо з утеплювача для облицювання фасаду. Часто використовують пінопласт, який для цих цілей не підходить, тому що він не дихає. За ним утворюється грибок - шкідливий токсин. Та й з точки зору пожежної безпеки пінопласт як утеплювач заборонений, - каже Ігор Володимирович. - У металопластикових вікнах не ставлять підсилювачі. Якщо вони недостатньої потужності, вікна починають прогинатися, деформуватися, через них просочується повітря, пил. Вхідні групи теж роблять із пластику, через що вони швидко стають непридатними".

За його словами, з дешевих будівельних матеріалів виділяються токсичні, хімічні сполуки, може виникнути алергія, а зрештою - онкологічні захворювання. Причому дія на організм виявляється не різко, а перманентно, поступово.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n396551
VEhrNGRrdzVRek13VEZSUmRuUkhRVEJNTjFGemFXWlNhak42VVhOa1IwUXdURlJTYkhSRGVUQk1NMUYxVGtkSE1GbE1VWE4wUXl0bVRrTXhNRXh5VVhaMFF6Y3dURGRSY3psSFZ6QlpPRDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору