EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  7965  35

 Казахстан закликав Росію дозволити транзит стратегічних українських товарів через її територію

Уряд Республіки Казахстан направив запит до російського уряду щодо розгляду можливості транзиту територією РФ ряду стратегічно важливих товарів, що прямують з України в Казахстан.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це йдеться в повідомленні Національної палати підприємців (НПП) Республіки Казахстан "Атамекен" із посиланням на заступника голови правління НПП Дану Жунусову.

Зокрема, за словами Жунусової, до цієї категорії товарів належать винятково промислові товари, від яких критично залежить технологічний процес казахстанського виробництва, а не товари продовольчого призначення, які переважно і зазначені в російському списку санкцій.

Читайте також: РФ обмежила транзит українських товарів до Казахстану і Киргизії

Разом з тим, як зазначила заступник голови правління НПП, рішення російської сторони за підсумками розгляду звернення не гарантує безперешкодного проїзду товарів, у зв'язку з чим вона звернулася до казахстанських підприємців із проханням самостійно оцінювати ризики і фінансові витрати з огляду на ситуацію, що склалася.

"Ми зі свого боку регулярно сповіщаємо бізнес за допомогою офіційного сайту palata.kz про поточну ситуацію, розіслали інформацію імпортерам, які уклали контракти з українськими контрагентами і надали інформацію про наявні контракти. Департамент економічної інтеграції організував для підприємців гарячу лінію з питань транзиту товарів з території України. Основні питання стосуються як ставок ввізних митних зборів, так і можливостей проїзду. Тому ще раз хочу зазначити, що товари, ставка яких вище 0% від ЄТТ, заборонені до ввезення на територію РФ", - наводяться в повідомленні слова Жунусової.

Також читайте: Казахстан рекомендував українським перевізникам об'їжджати територію Росії
Источник: https://ua.censor.net.ua/n396610
VEhrNGRrdzVSME13V1VSUmMwNURPVEJNWmxGMVRrZERaazVEWVRCTVJGRjBPVU4zTUZsWVVtZGtSME13VEVSUmRsaDZVVzlPUXlzd1dVaFNiSFJIVUE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору