EN|RU|UK
 Суспільство
  5994  14

 Від сьогодні в Україні стартує вступна кампанія до вищих навчальних закладів

У понеділок розпочалася вступна кампанія до вищих навчальних закладів.

Подання документів до вишів можливе винятково в електронній формі на сайті ez.osvitavsim.org.ua, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Українські Новини".

Прийом документів на основі базової загальної середньої освіти буде здійснюватися до 18:00 20 липня.

У 2016 році абітурієнти зможуть подати 15 заяв на 5 різних спеціальностей за державним замовленням на денну форму навчання в будь-які університети за власним бажанням.

Читайте також: Цього року абітурієнти можуть вступати на бюджет у 15 вузів на 5 спеціальностей, - Міносвіти

Абітурієнт під подання заяв повинен самостійно визначити їх пріоритетність і після завершення прийому всіх заяв автоматична система на підставі результатів зовнішнього незалежного тестування абітурієнтів прорахує рейтингове місце і повідомить, чи потрапляє абітурієнт на бюджетні місця до вишів і на які саме спеціальності.

Вищі навчальні заклади повинні опублікувати рейтинговий список рекомендованих до зарахування на місця для отримання рівня молодшого спеціаліста або бакалавра за кошти державного бюджету не пізніше 12:00 1 серпня.

Зарахування абітурієнтів на місця держзамовлення будуть здійснюватися до 12:00 6 серпня, для контрактників - до 12 серпня.

Цього року скасована норма про позаконкурсний вступ.

Водночас, визначений перелік абітурієнтів, які мають право на вступ за конкурсом, але на основі інших видів вступних випробувань (за співбесідою, за квотами і вступних іспитів, за особливим порядком складання вступних іспитів та квот для жителів тимчасово окупованої території).

У 2016 році обсяг квот будуть визначати університети на свій розсуд, Міністерство освіти і науки встановило лише максимальний поріг, а саме: виші на території Донецької та Луганської областей можуть відвести під квоти до 30% від держзамовлення, а всі інші виші - 10%.

Протягом всієї вступної кампанії в Міносвіти працюватимуть консультативні телефонні лінії з питань вступу абітурієнтів до вищих навчальних закладів.

Лінія доступна за телефонами (044) -481-32-15 та (068) -951-25-13.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Буде різке збільшення держзамовлення на IT-спеціальності й скорочення юристів та економістів, - Гриневич про вступну кампанію до вищих навчальних закладів

Номер для дзвінків з території анексованого Росією Криму та тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей: (050) -550-54-11 та (080) -050-44-25.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів збільшив на 12,3% державне замовлення на навчання фахівців у вищих навчальних закладах в 2016 році в порівнянні з 2015 роком.

Обсяг держзамовлення на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем "бакалавр" встановлено на рівні 90,7 тис. осіб, "молодший спеціаліст" - 67,5 тис. осіб, "спеціаліст" - 42,9 тис. осіб, "магістр" - 60 тис. осіб.

Прийом до аспірантури і докторантури за державним замовленням становитиме 4,6 тис. осіб і 493 людини відповідно.

На навчання за робітничими спеціальностями за держзамовленням прийматимуть 11,6 тис. учнів.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n396872
VEhrNGRrdzVRM2t3V1VoU1ozUkhSREJNTDFGMlpFTjNTVTVETmpCTVJGRjJUa012TUV4RVVYWmtSMWN3V1RrNE1FeE1VWFprUXpObVRrTmpNRnBpVVhaa1F5c3dXVWhSYzNSSFZ6QlpURkYxUVQwOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору