EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  14914  166

 Рева розповів, як можна вирішити проблему бідності в Україні: У нас є величезний резерв - "тіньова" економіка

Міністр соціальної політики України Андрій Рева вважає, що підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги змусить уряд знайти спосіб забезпечити зростання соціальних стандартів, зокрема, підвищити мінімальні зарплати.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Мінсоцполітики.

"19 травня народний депутат від Блоку Петра Порошенка Андрій Вадатурський публічно заявив, що 30% ВВП України виробляє сільське господарство, а воно переважно в "тіні", в офшорах. Більшість агрохолдингів зареєстровано за кордоном. І бюджет не отримує практично нічого, - каже Андрій Рева. - У прогнозі розвитку на 2017 рік передбачаємо 3% економічного зростання. Тому навіть підвищення реальних заробітних плат на 5% не вирішить проблему бідності. Але є величезний резерв - "тіньова" економіка. Там міститься 40% економіки України. А три відсотки зростання ми прогнозуємо тільки для сектору, який платить податки. Уявіть собі, якщо ми детінізуємо економіку хоча б на 10%, то зростання буде не на 3%, а на 13 відсотків. У короткостроковій перспективі наші можливості там - у детінізації економіки", - сказав міністр.

Зазначено, що зараз Кабмін готує пропозиції, які незабаром вноситиме у парламент. Вони, на думку Андрія Реви, допоможуть вивести економіку з "тіні" та за рахунок цього вже зараз підвищити соціальні стандарти. Найперше, мова про мінімальну заробітну плату, яка майже два роки була заморожена.

Також читайте: Зростання реальної зарплати в Україні до кінця року буде не менш як 5%, - Розенко

"Але це не означає, що вона фактично не зростала. Вона збільшувалась, але в "тіньовому" вимірі, - пояснює Рева. - Треба запропонувати механізми, які б дозволили вийти цій зарплатні з "тіні" (на першому етапі хоча б частково). Необхідно переглядати розмір мінімальної заробітної плати. Зараз це 1450 грн. З 1 грудня заплановано 1600 гривень. Цей показник можна підвищити швидше. Але для цього необхідно змінити декотрі підходи до визначення мінімальної заробітної плати.

Не секрет, що до її розміру прив'язана низка соціальних показників. Ці показники ростуть паралельно зі збільшенням мінімальної зарплати. Наприклад, нещодавно ухвалений закон про судоустрій передбачає заробітну плату суддів, яка становить певну кількість мінімальних зарплат. Тобто, їх і без того непогані зарплати також зростуть у разі підвищення мінімальної зарплатні. Така сама ситуація із законом про державну службу. Тут також є свої проблеми, над вирішенням котрих необхідно думати.

Другий момент - зі зростанням мінімальної зарплати, як правило, збільшується і прожитковий мінімум. А це тягне за собою зростання соціальних виплат. І задача з простої стає дуже складною: потрібно піднімати зарплати, прив'язані до мінімальної заробітної плати, і необхідно піднімати соціальні виплати. Це коло треба розірвати. У всьому світі локомотивом економіки і соціальної сфери є зростання заробітних плат у недержавному секторі. Тому підвищення мінімальної зарплатні повинно насамперед стосуватися працівників небюджетних сфер".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Я не хочу бути черговим прем'єром, який дав 1 тис. гривень на руки", - Гройсман

За словами Міністра соціальної політики, це дасть бюджету додатковий прибуток, завдяки якому можна буде підвищити зарплатню працівникам бюджетних сфер. Додаткові податки, єдиний соціальний внесок підуть у Пенсійний фонд. Відомо, що зараз там чимала діра - 145 мільярдів гривень. Рева переконаний, що завдяки зазначеним заходам, її вдасться зменшити. Крім того, це також може дати додаткові ресурси для фінансування інших програм, інфраструктурних проектів, що забезпечать зростання економіки.

"Слід розуміти: середня пенсія сьогодні 1900 грн, весь бюджет Пенсійного фонду 257 млрд, з них 145 млрд дотацій - це ненормально. Коли в Україні 26 млн людей працездатного віку, а тих, хто офіційно працює, 16 млн - це ненормально. З тих 16 млн ЄСВ платять тільки 10 млн. А з цих 10 млн 4 млн платять податок з мінімальної зарплатні. Як у такій ситуації можна забезпечити вищу пенсію для 12,5 млн пенсіонерів? Отже, без детінізації, без збільшення мінімальної заробітної плати підвищити соціальні стандарти ми не зможемо. Зростання економіки не буде швидким, бо це досить інертна система. Але детінізація може дати швидкий ефект", - резюмував Андрій Рева.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n397065
VEhrdlVXOU9RekV3VEV4UmMwTkVVV3RPUXprd1RGUlNaMDVIVnpCTWEzWk1PVU40TUZwaVVYUk9Remt3V21KU1oyUkhRekJaZURnd1RHWlJjMDVIUVRCTU4xRnpaRWRYTUZsTVVYWmtRM2RKVGtNdk1FeDJVWE5PUjBNd1RFSTRNRmxJVVhaMFIwY3dXVWhTWjNSRGR6Qk1NMUYwVGtOM01GbEVVbWQwUXpSbVRrTmpNRnBpVVhaa1IxY3dXVWhTWjNSRE1UQlpSRkpuWkVkRE1FeE1VWFpwUkZKblpFTXJNRmxpVW14MFEzY3dUSFpTYWs1RE9UQk1OMUpzZVVSUmRqbERLekJNZGxKc2RFZERNRXhxVVhWMFF6UT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору