EN|RU|UK
 Суспільство
  6409  14

 Міносвіти скасувало вступні квоти у вишах для абітурієнтів із зони АТО

Абітурієнти із зони АТО зможуть вступати у виші без ЗНО, але на основі загального конкурсу.

Міністерство освіти і науки України видало наказ, яким скасувало у вишах вступні квоти для абітурієнтів із зони АТО, у зв'язку з невідповідністю цих пільг нормам чинного законодавства, - повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на zn.ua.

Згідно з оновленими правилами вступу, абітурієнти із зони АТО мають право вступати у виші без ЗНО, на основі вступних іспитів, проте їхні результати включать у загальний конкурс. Вступ за квотами можливий для інших категорій абітурієнтів.

Читайте також: Від сьогодні в Україні стартує вступна кампанія до вищих навчальних закладів

Наголошують, що пільги для абітурієнтів з АТО передбачав наказ, підписаний головою Міносвіти Лілією Гриневич у червні. Обґрунтовуючи необхідність запровадження пільгових квот для цієї категорії абітурієнтів, Міносвіти посилалось на закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на отримання освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції". У цьому законі, однак, квот на вступ для абітурієнтів з АТО не передбачено. Видавши новий наказ про порядок вступу до ВНЗ абітурієнтів з АТО, міністерство із суттєвим запізненням, але все ж усунуло правову колізію.

Вступна кампанія нинішнього року надає величезну кількість пільг і можливостей вступу у виші в обхід ЗНО, вступних іспитів, хоча експерти неодноразово зазначали, що пільги потрібно надавати не під час вступу, а до чи після нього.

Також дивіться: "Україна чекає на вас", -у Києві презентували відеоролик для кримчан про те, як вступити до українських вузів. ВІДЕО
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору