EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  3798  31

 Депутати підтримали правки Порошенка в закон про підвищення мита на експорт брухту

Верховна Рада України ухвалила з правками Президента закон, який передбачає підвищення експортного мита на відходи та брухт чорних металів до 30 євро за 1 тонну терміном на один рік, а також скасування обов'язкової державної реєстрації контрактів на експорт брухту.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, ухвалення Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури" з правками Президента проголосували 248 депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Також читайте: МЕРТ планує вивести великі обсяги української сировини з країни

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов повідомив, доповідаючи щодо законопроекту №3868, що Президент України Петро Порошенко не підписав цей закон після його ухвалення Радою 22 квітня цього року, оскільки він, на його думку, не відповідає зобов'язанням України в рамках угоди зі Світовою організацією торгівлі.

"Починаючи з року членства України в СОТ, передбачено поетапне зменшення експортного мита на відходи та брухт чорних металів, яке сьогодні дорівнює 10 євро за тонну", - повідомив Нефьодов.

Він зазначив, що Президент пропонує залишити норму про скасування реєстрації контрактів на експорт брухту на постійній основі, хоча раніше пропонували скасувати її на три роки. При цьому період підвищення ставки експортного мита на брухт запропоновано встановити терміном на рік замість раніше запропонованих трьох років.

Голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк заявив, доповідаючи про законопроект, що ухвалення документа раніше було зумовлено бажанням депутатів підтримати вітчизняні металургійні підприємства, а позиція Президента не є компромісом.

"По-моєму, ця позиція не є компромісом. Це позиція не в інтересах вітчизняної промисловості. Який може бути компроміс між сировинним експортом брухту на 300 млн дол. і галуззю, яка генерує 8 млрд дол. експортного виторгу готової продукції?" - заявив Галасюк.

Читайте також: В окупованому Алчевську зупинився металургійний комбінат, - Тука

Він зазначив, що критики законопроекту говорять про стурбованість Євросоюзу, але експорт брухту в ЄС з України становить лише 4 млн дол.

"Це свідчить про слабкість української економічної позиції, про слабкість економічної дипломатії, про неналежне відстоювання національних інтересів", - наголосив Галасюк. Водночас депутат закликав підтримати законопроект з президентськими правками.

"Водночас ми маємо виходити з реальних варіантів. Тому Комітет з питань промислової політики та підприємництва, розглянувши рекомендації Президента, бачить, що у нас немає іншого варіанту, ніж погодиться з цими пропозиціями", - сказав Галасюк.

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 21 квітня 2016 ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект №3868 про внесення змін до деяких законів щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури.

Документ пропонував тимчасово - на три роки - підвищити вивізне мито на брухт чорних металів з 10 євро / тонна, яке діє зараз, до 30 євро / тонна.

Однак 14 травня президент України Петро Порошенко застосував право вето і повернув у парламент для повторного розгляду закон "Про внесення змін до статті 13 закону "Про зовнішньоекономічну діяльність" щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку".

Раніше Федерація металургів України (ФМУ) і галузеве об'єднання металургійних підприємств України "Металургпром" неодноразово зверталися в Мінекономрозвитку з проханням скоротити квоти на вивезення брухту, регулярно вказуючи на рекордно низькі заготівлі брухту.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n397091
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmRYUkRLekJNTVRnd1RIcFJkR1JIUXpCTVJGRjFPVWRFTUZsRVVYTTVSMWN3V1RrNE1FeFlVWFYwUjBJd1RDOVJkblJIUVRCWlNqZ3dUSHBSZEdSSFF6Qk1SRkYxTTNwUmEzUkRadz09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору