EN|RU|UK
 Політика України
  4407  45

 Євросоюз не забороняє встановлювати мінімальні ціни на сигарети, - експерт

Плани КМУ та ДФС України встановити мінімальні ціни на сигарети не суперечать Угоді про асоціацію (УА) між Україною та Євросоюзом.

Про це в коментарі Апострофу заявив виконавчий директор МЦПД Сергій Кіщенко, коментуючи інформацію, яка раніше з'явилася в ЗМІ, про нібито невідповідність даної норми європейського законодавства.

За його словами, рішення Європейського суду справедливості у справі C-197/08 "Комісія проти Франції", справі C-198/08 "Комісія проти Австрії" і справі 221/08 "Комісія проти Ірландії" демонструють, що суд не дозволяє встановлювати мінімальні ціни, коли це перешкоджає виробникам/імпортерам тютюнових виробів отримувати переваги від більш низьких витрат на виробництво.

Директива 2011/64/EU від 21 червня 2011 року не забороняє державам-членам встановлювати мінімальні роздрібні ціни на тютюнові вироби.

Європейський суд справедливості заявив, що директива не перешкоджає державам-членам вживати заходів для боротьби з курінням з метою охорони здоров'я населення і що директива 95/59 не порушує цінову політику за умови, що вона не йде врозріз із завданнями зазначеної директиви, зокрема із забезпеченням того, щоб не спотворювалася конкуренція між різними категоріями тютюнових виробів, що належать до однієї групи ("Комісія проти Франції", пункт 47).

"Кабінет міністрів України, згідно з чинним законодавством, повинен був встановити рівень мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби до 1 березня 2016 року, але досі цього не зробив. Швидше за все, працюють якісь лобістські механізми, на уряд тиснуть виробники дешевих сигарет, які не зацікавлені в підвищенні цін.

Але введення мінімальної роздрібної ціни зробило б неможливим реалізацію тютюнових виробів менше собівартості, чим зараз грішать усі виробники, відстоюючи свою частку ринку, оскільки покривала б не тільки непрямі податки, а й мінімальну собівартість продукції разом із витратами на її реалізацію. Саме так розраховуються мінімальні ціни на алкогольні напої", - зазначає він.

За словами експерта, заходи, якими встановлюються мінімальні ціни, засновані на собівартості виробництва + обов'язкові податки/платежі (тобто заходи, які запобігають продажу зі збитками), можуть бути дозволені відповідно до директиви за умови, що вони не перешкоджають конкуренції.

"Навіть після підняття ставок акцизного податку в січні 2016 року не спостерігається зростання цін у дешевому сегменті, в деяких випадках ціни продовжують знижуватися", - зазначає Кіщенко.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n397109
VEhrNGRrdzVSMGN3VEdwUmN6bERkekJaUkZGMWRFTTBaazVIUnpCYVlsRjJaRU0w
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору