EN|RU|UK
 Економіка
  5550  12

 UkrLandFarming одночасно будуватиме обидві черги зернового терміналу в "Южному"

Комплекс з'явиться по обидва боки Малого Аджалицького лиману.

Стрімкий розвиток аграрного ринку і зростання обсягів експорту підштовхнули великих національних і транснаціональних зернотрейдерів будувати власні перевантажувальні термінали в українських портах. Як повідомляє "Лівий берег", про це в матеріалі "Будівництво століття: в "Южному" з'явиться надпотужний зерновий термінал" пише "Голос України".

"Ціла низка зернотрейдерів цього року вводять в експлуатацію нові елеватори в морських портах, а найбільший внесок в розвиток експортних потужностей країни - зерноперевантажувальний термінал на 10 млн тонн - зробить UkrLandFarming Олега Бахматюка", - зазначає видання.

Зерновий комплекс з'явиться по обидва боки Малого Аджалицького лиману. Щоб оперативно завантажувати суховантажі вантажопідйомністю до 100 тис. т, компанія проведе днопоглиблювальні роботи біля причалів довжиною 600 м. Ємність одночасного зберігання зерна на терміналі досягне 800 тис. т. До складу мультифункціонального аграрного хаба також увійдуть контейнерний термінал, комбікормовий завод і олійно-жировий комплекс, який вироблятиме на експорт понад 260 тис. тонн олії на рік.

"Достатнє фінансування дозволить будувати дві черги одночасно, щоб ввести їх в експлуатацію приблизно в один і той же момент. Але через 2,5 року з моменту будівництва ми можемо ввести в експлуатацію потужності як 5 млн тонн, так і 10 млн", - цитує видання заступника генерального директора UkrLandFarming Ігоря Петрашка.

За його словами, про залучення зовнішнього фінансування в такий великий інвестиційний проект UkrLandFarming веде переговори з кредиторами зі США і країн Азії.

Ігор Петрашко також зазначив, що без сучасної експортної інфраструктури в морських портах українські аграрії не зможуть збирати нові рекордні врожаї.

"Якби наступного року Україна зібрала 70 млн тонн зерна, то експортувати ще 10 млн тонн не було б можливості. Зерно залишилося б на внутрішньому ринку, ціни на якому впали б, і це призвело б до масового банкрутства сільгоспвиробників", - підкреслив заступник генерального директора UkrLandFarming.

Як повідомлялося, агрохолдинг UkrLandFarming Олега Бахматюка до кінця року почне будівництво власного терміналу для перевантаження зерна в порту "Южний" на Чорному морі.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n397169
VEhrdlVXdGtRM2N3V1ZoUmRrNURkekJaVEZKcWRFTTJUSGt2VVhRNVF6RXdXVVJSZG1SREsyWk9RM1V3VEdKUmRtUkROREJNYXowPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору