EN|RU|UK
 Економіка
  5572  36

 Мінімальні роздрібні ціни на тютюнові вироби можуть бути ефективними для бюджету, - експерт

Введення мінімальних роздрібних цін на тютюнові вироби є одним із ефективних рішень. щоб забезпечити гарантовані надходження до бюджету.

Як повідомляє РБК-Україна, про це в коментарі журналістам заявив президент ГС "Національна Організація Роздрібної Торгівлі" Юрій Бондарєв.

За його словами, наявність ціни, нижче за яку не можна продавати тютюнові вироби, гарантує підвищені та заплановані збори до бюджету і якісніше прогнозування податкових надходжень.

"Крім того, на ринку України вже є практика встановлення мінімальних цін на алкогольні напої, яка ефективно діє протягом багатьох років", - зазначає експерт.

Бондарєв зауважує, що зараз на роздрібному ринку тютюнових виробів економічно складна ситуація.

"Виробники й імпортери значно активізували боротьбу за збільшення обсягів реалізації у 2015-2016 роках. Зокрема, усі виробники й імпортери знизили задекларовані максимальні роздрібні ціни на 2-6 грн. Цей процес триває досі, через що ринок постійно відчуває цінову турбулентність. Як наслідок, у січні 2016 р. середня ціна за пачку цигарок впала до 12,50 грн, тоді як у вересні 2015 р. вона становила близько 16 грн", - констатує експерт.

Президент НОРТ наголошує, що для роздрібної торгівлі постійні цінові коливання цигарок, які є підакцизним товаром, досить серйозна проблема, пов'язана з прогнозуванням продажів, з ускладненим процесом управління запасами й адміністрування продажів через наявність одного і того самого типу продукту за різними цінами (рекомендовану роздрібну ціну вказують на пачках).

На думку фахівця, наслідком цінових війн між виробниками цигарок стає зниження надходжень до бюджету України, падіння дохідності цієї товарної категорії для підприємств роздрібної торгівлі.

Також ГС НОРТ вважає, що при встановленні мінімальних роздрібних цін на тютюнові вироби буде забезпечено відповідний рівень торговельної маржі для роздрібної торгівлі.

"Практика встановлення мінімальних оптово-відпускних цін на тютюнові вироби багато років існує на ринку США і гарантує як прогнозоване надходження до бюджету, так і рівень прибутковості роздрібної торгівлі. Це особливо важливо для якісної організації роздрібної торгівлі, підтримання та підвищення рівня робочих місць у цей важкий час для нашої країни", - резюмував експерт.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n397183
VEhrNGRrdzVSMGN3VEdwUmN6bERkekJaUkZGMWRFTTBaazVIUnpCYVlsRjJaRU0w
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору