EN|RU|UK
 Економіка, За кордоном
  43825  53
Матеріали за темою:

 Обіцянки нового прем'єра Британії Мей суперечать виходу з ЄС, - Financial Times

Найбільша іронія в списку обіцянок нового прем'єра Британії Терези Мей полягає в тому, що жоден із пунктів не потребує Brexit.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на ZN.UA, про це на сторінках Financial Times пише Кріс Гілс.

В той час, як Тереза Мей офіційно заступає на посаду прем'єр-міністра Великої Британії, її очевидні амбіції передбачають демонстрацію лідерства, об'єднання своєї партії і народу, побудову економіки, "яка буде працювати на кожного". Усе це дуже хороші цілі. Але "без п'яти хвилин прем'єр" повинна розуміти, що хотіти втілення хороших речей недостатньо, щоб вони здійснилися.

Гілс нагадує, що під час промови в понеділок Тереза Мей озвучила список своїх цілей і реформ. Казначейство має працювати над покращенням продуктивності, ціллю енергетичної політики буде зменшення рахунків, покращення політики дослідження і розвитку дозволить компаніям ухвалювати правильні інвестиційні рішення, індустріальна стратегія повинна привести до того, що вся економіка раптом "вистрілить". Буде більше будівництва і гарантій казначейства для інфраструктурних інвестицій. І планування буде для всіх міст, які динамічно розвиваються, а не лише для одного чи двох. Мей пообіцяла посадити робітників за стіл із власниками компаній.

Також читайте: Порошенко привітав Терезу Мей із призначенням на пост прем'єра Великої Британії

"Дивлячись на цей список, тяжко не дійти висновку, що коли пані Мей обіцяла скасувати "всі політичні банальності", вона кидала слова на вітер", - йдеться в статті.

Пришвидшення зростання продуктивності - це те, до чого закликало саме казначейство. Представники відомства об'їхали весь світ обіцяючи гарантії кожному, хто лише захоче інвестувати в британську інфраструктуру. А щороку з'являвся принаймні один план зі створення кращих умов для досліджень і розвитку.

"Але найбільша іронія списку пані Мей полягає в тому, що жоден із пунктів не потребує Brexit. Вихід з ЄС найбільше суперечить цілям зростання продуктивності, дослідженням, будівництву житла і інфраструктури, регіональним і енергетичним політичним стратегіям, покращенню корпоративного управління", - пише оглядач.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Британія почне процедуру виходу з ЄС, коли призначать нового прем'єра країни, - Меркель

Таким чином, Британія поки не розуміє, що означає Brexit насправді. Його наслідки - це невизначеність у короткостроковій перспективі і загрози для інвестицій, конкуренції і продуктивності в довгостроковій.

На думку автора, щоб зберегти свою репутацію серйозного політика, Мей потрібно якомога швидше роз'яснити своє бачення нових британських відносин з Європою. Їй потрібно розповісти, якими вона бачить торговельні відносини, чому вона надасть пріоритетності, коли доведеться йти на компроміси і коли вона почне виконувати статтю 50 Лісабонської угоди.

Читайте також: Вихід Великобританії з ЄС може розтягнутися на шість років, - голова МЗС Хеммонд

Також автор звертає увагу, що Мей під час свого виступу уникла теми міграції. А це єдине, що Лондон отримує у свою владу, вийшовши з ЄС. Звісно, негайне "закручування гайок" у цій сфері одразу ж підкине проблем у питаннях кращої продуктивності і єдності. Східна Англія, Вельс, Конволл і колишні індустріальні регіони на півночі Англії зрадіють перекриттю потоку іммігрантів. Але високопродуктивні зони, чиї податки складають більшу частину бюджету, серед яких Лондон, Оксфорд, Брістол, Кембридж, Манчестер і Шотландія, розуміють, що їхній успіх спирається на вільне пересування людей у Європі, що дозволяє здібним людям з різних країн приїжджати на роботу в Британію.

Національні обмеження міграції вдарять по доходах, продуктивності і державному бюджету. Єдиним виходом може стати створення окремих міграційних політик для міст і регіонів. Тому коли Мей каже, що "Brexit означає Brexit", їй потрібно вигадати тлумачення цього слова і як це буде працювати.

Також читайте: Міністр оборони Великобританії Феллон має намір відвідати Україну

Источник: https://ua.censor.net.ua/n397304
V1c1S2JHVkhiREJNZVRoMlREQktlVnBZYUhCa1NIcFJhM1JETVRCTWRsRjFUa00yTUV4Qlp6QktTRkpuVGtNME1GbE1VWE5PUXprd1dtSlNhbmM5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору