EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  5036  11

 Рада проголосувала за надання допомоги дітям, які втратили годувальника

Верховна Рада ухвалила за основу законопроект №4668 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання допомоги дітям, які втратили годувальника.

За це рішення проголосували 245 народних депутатів із 226 мінімально необхідних, передає кореспондент Цензор.НЕТ.

Законопроект має на меті вирішити питання про призначення (незалежно від доходів сім'ї) державної соціальної допомоги дітям померлого годувальника, який за життя не придбав право на пенсію.

Також читайте: Рада підтримала закон щодо соцзахисту членів сімей учасників АТО

Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, пенсію у зв'язку з втратою годувальника призначають за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за ІІІ групою інвалідності, - від 1 року стажу (у разі смерті у віці до 23 років) до 15 років стажу (у разі смерті після досягнення 60 років), тобто залежно від віку на день смерті.

Пенсію у зв'язку з втратою годувальника призначають у розмірі: на одного непрацездатного члена сім'ї - 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох і більше непрацездатних членів сім'ї - 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, яку розподіляють між ними порівну. З урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. N265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян" щомісячний розмір пенсійної виплати у зв'язку з втратою годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї доведено до 100 відсотків, на двох - 120 відсотків, на трьох і більше - 150 відсотків прожиткового мінімуму для непрацездатних, тобто, з 1 травня 2016 року - 1130 грн., 1356 грн. і 1695 грн. відповідно на одного, двох або трьох і більше утриманців.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Кабмін не планує скорочувати витрати на соцпрограми в 2017 році, - Розенко

"Водночас за нинішнього рівня тінізації економіки і зайнятості населення, багато осіб із числа дітей померлих не отримують права на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, оскільки годувальник на день смерті не мав необхідного страхового стажу залежно від віку. Отже, цим дітям призначають передбачену Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомогу на дітей самотнім матерям та матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію у разі втрати годувальника або соціальну пенсію.

Таку допомогу на дітей у віці до 18 років (тим, хто вчиться - 23 років) у разі смерті одного з батьків надають у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців", - ідеться в пояснювальній записці до законопроекту.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n397340
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmRYUkRLekJNTVRnd1RHWlJjMDVETmpCTU4xRjJaRU1yTUV3dlVtZE9ReXN3VEZoUmRYUkhRMlpPUXpBd1REZFJkamxES3pCTWVsRjJkRU42TUV4Q09EQlpTRkYyZEVkSE1FeFVVWFowUXk4d1REZFJkazVES3pCTVVGRnpTSHBSYTNSRFoyWk9RekF3V21KU1ozUkROQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору