EN|RU|UK
 Політика України
  6080  42
Матеріали за темою:

 "Справа про Іловайську трагедію містить 450 томів секретних матеріалів. Допитано понад 5500 свідків", - Матіос

Матеріали кримінального провадження щодо Іловайської трагедії досі не передано до суду через велику кількість епізодів, які розслідують у рамках цієї справи. При цьому кількість прокурорів і слідчих, які ведуть справу, досить обмежена.

Про це головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

"Наше управління, про яке я вже розповідав (а це лишень 20 слідчих і прокурорів), проводить комплексне розслідування всіх епізодів і фактів ведення агресивної війни проти України представниками Збройних сил Російської Федерації, яка призвела до загибелі людей та інших тяжких наслідків.

Якщо оперувати тільки "сухими" цифрами, то в справі допитано понад 5500 свідків, вилучено з військових частин, МОУ, СБУ, Генштабу, ГУР, РНБО й Адміністрації Президента України понад 4000 бойових секретних документів, журналів бойових дій, військових карт і планів. А це, ні багато ні мало, понад 450 томів секретних матеріалів. Все це оглянули експерти. Відпрацьовано масиви щоденної розвідувальної інформації різних органів за рік бойових дій, проведено понад 1700 судових експертиз. Визнано потерпілими та допитано родичів загиблих.

Також читайте: "Справа по Іловайську у мене на столі. Будемо ухвалювати рішення", - Луценко

Усе це щоденна робота, яка триває безперервно вже понад рік на всій території України. Я не збираюся скаржитися на навантаження слідчих. Але нехай кожен критик з калькулятором у руках просто поділить кількість слідчих дій на дні і кількість працівників управління. Знову нагадаю - їх усього 20. Час для отримання дозволу суду на вилучення секретних документів, відрядження, підготовку запитів слідчими я навіть не враховую. Це нікого, на жаль, крім нас, не цікавить. Усі хочуть результат притьмом", - зазначив Матіос.

Він підкреслив, що остаточне процесуальне рішення в справі ухвалять виключно після експертизи на відповідність статутним вимогам рішень і дій командування штабу АТО, підпорядкованих йому військових підрозділів, а також добровольчих батальйонів.

"Для повної об'єктивності ми все це робимо з урахуванням усіх управлінських дій і рішень, які ухвалювали в ході планування і проведення бойових дій протягом липня 2014 року - січня 2015 року, причому не тільки в районі Іловайська, але і на всіх інших театрах військових дій. Війна йшла всюди. Сили точно були нерівні. Тепер можна сказати - резерву військ і достатньої кількості озброєння не було взагалі.

Таке дослідження повинні проводити спеціалізовані судові експерти, яких у країні ніколи не було! Підкреслюю - ніколи! Ми кілька місяців шукали серед науковців і колишніх військових фахівців з відповідною освітою. Кожному експерту довелося за скороченою процедурою оформити допуск до державної таємниці, дати час на вивчення і ретельний аналіз інформації для винесення рішення. Більшість із них працює на громадських засадах, оскільки виконавча влада не спромоглася знайти кошти для оплати їхньої праці...

З огляду на кількість і обсяг інформації, невже хтось думає, що все описане можна зробити за один місяць або навіть рік? Або хтось дуже хоче, щоб ми взяли за взірець "трійки" сталінських часів і де не можемо довести - "домалювали" потрібне, щоби виконати запит критично налаштованої частини суспільства? У таких критиків-політиканів є своє конкретне обличчя і неодноразово змінене прізвище, сумнівна біографія і "липове" військове звання. Вони, не маючи навіть елементарного освіти, раптом стали дуже "кваліфікованими" військовими тактиками і стратегами. Якщо ми дійсно будуємо правову державу, в якому все (влада, армія, добробати, все суспільство) рівні, то повинні робити все за Законом. Це моя принципова позиція: потурати беззаконню я не буду", - розповів головний військовий прокурор.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Коли регулярні війська РФ зайшли в тил нашим, між Іловайськом і Києвом був один батальйон. Тоді Мінські угоди були дивом, - Луценко

Він також зазначив, що на сьогодні триває вже друга комплексна експертиза щодо Іловайська, у якій беруть участь 20 судових експертів і фахівців. Її завершення очікують у серпні 2016 року.

"І останнє за темою: результатам цього розслідування, якими б гіркими і невтішними не були висновки експертів, повинні повірити люди. До речі, одним із експертів у цьому розслідуванні виступає Ю. Бутусов, до думки якого вже точно дослухається значна частина суспільства. Крім того, я ухвалив рішення, підтримане Генеральним прокурором України Ю. Луценком, ознайомити з матеріалами експертизи всіх нинішніх народних депутатів України, які мають допуск до державної таємниці. Ми розраховуємо, що потім вони зможуть донести до своїх виборців, наскільки повно й об'єктивно провели слідство (у межах допустимого державною таємницею). Нам нема що приховувати. Усіляким спекуляціям і політичному піару на кістках загиблих потрібно покласти край раз і назавжди", - резюмував Матіос.

Нагадаємо, у серпні 2015 року головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що внаслідок трагедії під Іловайськом Донецької області в серпні 2014 року загинули 366 українських військовослужбовців і правоохоронців, 429 отримали поранення різного ступеня тяжкості, 158 воїнів досі вважають зниклими безвісти. За даними військової прокуратури, у ході боїв за Іловайськ Донецької області в серпні-вересні 2014 року силам АТО кількістю 1 тис. осіб протистояли 16 тис. бойовиків і російських військовослужбовців. Як наслідок, знищено техніки й озброєння ЗСУ майже на 300 млн грн. Матіос впевнений, що основною причиною Іловайскої трагедії стало віроломне вторгнення російських військ у тил сил АТО.

Також читайте: Розслідування Іловайської трагедії має реальні перспективи, - екс-прокурор Опанасенко

Детальніше читайте в другій частині інтерв'ю з Анатолієм Матіосом.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n397368
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
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору