EN|RU|UK
 Політика України, Київські новини
  1903  8

 ЮНЕСКО залишає "Софію Київську" в переліку об'єктів всесвітньої спадщини, - КМДА

Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) залишила Національний заповідник "Софія Київська" в переліку об'єктів всесвітньої спадщини.

Про це Українським Новинам повідомили в прес-службі заступника голови Київської міської державної адміністрації Олексія Рєзнікова, передає Цензор.НЕТ.

"Дуже гаряче обговорення було. Гостро стояло питання про внесення "Софії Київської" і Лаври до переліку об'єктів, які перебувають під загрозою. Ми отримали попередження, але змогли відстояти своє місце в списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО", - заявив Рєзніков.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Кличко зупинив незаконну забудову біля Софії Київської, - Білоцерківець

Він також зазначив, що питання будівництва по вул. Гончара, 17-23, залишається актуальним для ЮНЕСКО. За його словами, восени до Києва приїде моніторингова комісія, яка перевірятиме всі забудови в буферній зоні.

"Якщо порушення не будуть усунуті, то на 41-й сесії, яка відбудеться наступного року, буде знову порушене питання про включення в список об'єктів, що перебувають під загрозою", - зазначив Рєзніков.

Раніше активісти і представники ЮНЕСКО неодноразово звертали увагу, що будівництво компанією "Інвестиційно-будівельна група" житлового комплексу Fresco Sofia по вул. Гончара, 17-23, в Шевченківському районі порушує кордони буферної зони "Софії Київської".

Зокрема, висотність будівлі перевищувала містобудівні норми, у зв'язку з чим була ймовірність того, що на сесії ЮНЕСКО 10 липня Національний заповідник "Софія Київська" міг бути виключений із переліку об'єктів культурної спадщини ЮНЕСКО.

Нагадаємо, Київська міська рада зобов'язала компанію "Інвестиційно-будівельна група" привести висотність житлового комплексу Fresco Sofia по вул. Гончара, 17-23, (Шевченківський район) у відповідність із містобудівними нормами до 14 серпня. Державна архітектурно-будівельна інспекція анулювала дозвіл компанії "Інвестиційно-будівельна група" на будівництво житлового комплексу Fresco Sofia.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n397396
VEhrNGRrdzVRM2d3V1ZCUmRFNUhWekJNVEZGMlpFTTBNRmxpVW1kMFEza3dURFU0TUVweVVXNU9RMVV3U2tJNE1FczNVVzVrUTFZd1MwaFJiWFJEWldaT1EyZ3dURGRTYUU1SFZ6QlpPR2N3U25KUmRVNUhXREJNVEZKblpFZE5NRXh5VVhOQlBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору