EN|RU|UK
 Політика України
  3689  43

 НАБУ допомагає фінансово-політичним групам взяти під контроль ОПЗ, - адвокат

Звинувачення на адресу голови правління ОПЗ Сергія Переломи, які йому висунув НАБУ, повністю надумані і можуть бути частиною боротьби фінансово-політичних груп за контроль над ОПЗ.

Про це в Фейсбук заявив адвокат Ігор Черезов, який представляє інтереси Переломи, передає Еspreso.tv.

Адвокат оприлюднив дані ревізії ОПЗ, проведеної Державною фінансовою інспекцією (колишнє КРУ) за дорученням Кабміну в період з 01.01.2014 по 30.11.2015 рр.

У записці ДФІ вказано, що також перевіряли інформацію ЗМІ про можливі порушення в роботі ОПЗ, зокрема контракти з компанією ANTRA Cmbh про продаж їй аміаку на суму 5,2 млн доларів і карбаміду на суму 0,8 млн доларів.

Зокрема, "у листопаді 2015 р. "ANTRA Cmbh" поставила 28,2 млн кубометрів газу за ціною 250 дол. США за тис. куб. м, що відповідає рівню цін реалізації НАК "Нафтогаз України" за цей період", - йдеться у висновках ДФІ.

"Загальний прибуток ОПЗ від реалізації продукції, виробленої з давальницької сировини, становив 11,9 млн грн (від реалізації аміаку - 5,2 млн. грн, карбаміду - 6,7 млн. грн). У разі ж реалізації продукції, виробленої з власної сировини, прибуток становив би лише 3,3 млн грн.

Тому операції з давальницької сировини для ОПЗ є економічно вигідними і сприяли збільшенню прибутковості додатково на 3,4 млн. грн. Реалізація всього запланованого контрактом обсягу давальницької сировини дозволила б ОПЗ додатково отримати дохід на суму близько 60 млн. грн.", - вказує Держфінінспекція.

Також вона зазначила, що з фірмою Expotrade Global Limited в ОПЗ справ не мали: не було ні постачання продукції, ні розрахунків.

"Тобто, Перелому і Щурікова НАБУ звинувачує в тому, що завдяки ефективній роботі керівництва ОПЗ завод і держава отримали додатково 3,4 млн грн прибутку! Це українське ноу-хау якесь. Причому всі ці цифри - не піар-заяви "антикорупціонерів" або самого НАБУ, а офіційні дані державної перевірки", - підкреслив адвокат.

"Дані ДФІ передали також в НАБУ і в прокуратуру Одеської області. Виникає питання: чому ж Ситник, Холодницький і НАБУ пішли на безпідставні звинувачення проти керівництва ОПЗ? До речі, санкцію їм оформив той самий сумнозвісний суддя Солом'янського суду Андрій Макуха, який раніше вже "підмахував" для НАБУ юридично безграмотні дозволи на обшуки.

Хоча проти Макухи НАБУ саме розпочало провадження за незаконні рішення, його звинувачують у корупції і хабарах, а Вища рада юстиції і спікер просять Верховну Раду звільнити Макуху з посади судді за порушення присяги. Тобто, НАБУ продовжує системно використовувати корумпованих суддів часів Януковича для фабрикації справ", - обурюється адвокат.

Він висловив припущення, що "НАБУ й особисто Ситник-Холодницький виконують політико-економічне замовлення. Вигодонабувачами тут можуть бути губернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі, пов'язаний із Ситником близькими стосунками, а також його покровителі - корумповані олігархи. Саме вони прагнуть зміцнити свою фінансову базу за рахунок прибуткового держпідприємства.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n397493
VEhrNGRrdzVRMlF3U2tSUmEyUkRhbVpPUTJVd1NpOVJiSGM5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору