EN|RU|UK
 Спорт
  57312  237

 Мінспорту РФ під керівництвом ФСБ з 2012 по 2015 рік сфальсифікувало 643 позитивні допінг-проби на різних змаганнях, - розслідування WADA

Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА / WADA) опублікувало результати двомісячного розслідування про застосування заборонених препаратів у російському спорті. Основний висновок: Міністерство спорту Росії за підтримки ФСБ і Центру спортивної підготовки збірних команд вибудувало систему підміни проб і фальсифікації результатів тестування російських спортсменів.

Slon Magazine описує основні факти, наведені у доповіді, передає Цензор.НЕТ.

Як розповів інспекторам ВАДА колишній голова московської лабораторії Григорій Родченков, Федеральна служба безпеки брала пряму участь у програмі з приховування позитивних допінг-проб. У 2006 році, коли Родченков очолив лабораторію, йому присвоїли оперативний псевдонім Куц (ймовірно, на честь бігуна Володимира Куца - Родченков також був стаєром).

Читайте також на "Цензор.НЕТ": WADA вимагає закрити російським чиновникам доступ до міжнародних змагань

У доповіді детально описано підміну допінг-проб під час зимових Олімпійських ігор у Сочі. У регіональному управлінні ФСБ організували сховище заздалегідь зібраних "чистих" аналізів сечі російських спортсменів. За підміну відповідав офіцер на ім'я Євген Блохін. На думку Родченкова, він брав участь у розробці способу розкривання контейнерів із сечею так, щоб їх можна було потім знову запечатати.

Про процедуру заміни проб уже розповідали в матеріалі New York Times. У ніч після здачі аналізів співробітник сочинської лабораторії через дірку в стіні передавав потрібні проби Блохіну (у реєстрі співробітників фігурує як інженер-водопровідник). Той обережно розкривав контейнери і замінював вміст на сечу зі сховища ФСБ.


россия фальсификации допинг

Планування приміщень антидопінгової лабораторії у Сочі: 6 - кімната в ізольованому блоці, 5 - суміжне приміщення з дірою в стіні

Також читайте: Всесвітнє антидопінгове агентство закликало відсторонити російських спортсменів від усіх міжнародних змагань, зокрема й від Олімпіади-2016

Для перевірки слів Родченкова ВАДА запросило в лозаннській лабораторії 95 контейнерів із сечею російських спортсменів, зазначених у списках на підміну проб. З них випадковим чином відібрали 11 контейнерів для докладного вивчення. У всіх випадках на контейнерах виявили подряпини на внутрішньому боці кришки, що свідчить про можливу підміну сечі.

ВАДА вдалося довести, що в окремих випадках у пробах одного і того самого російського спортсмена насправді міститься сеча різних людей. Для цього було проведено аналіз ДНК сечі, яка зберігається в Лозанні.
Виявлено щонайменше три спортсмени, у яких у сечі присутня чужа ДНК. І в усіх цих випадках контейнери зі сховища мали ознаки несанкціонованого розкриття.

Комісія ВАДА з'ясувала, що в Росії розробили спеціальну система фальсифікації результатів допінг-проб, коли самі проби не вдавалося підмінити. Вона була цілком реалізована на базі Московської антидопінгової лабораторії, де всі взяті на території Росії проби проходили попереднє дослідження. Передбачувана покрокова схема роботи системи:
  • В аналізі спортсмена виявлено ознаки забороненої речовини.
  • Сигнал про це надходить із лабораторії до посередника в одне з відомств Мінспорту.
  • Посередник через Російське антидопінгове агентство за номером проби з'ясовує ім'я спортсмена.
  • Справу спортсмена і результат проби передають заступнику міністра спорту Юрію Нагорних.
  • Нагорних відповідає кодовим словом: ЗБЕРЕГТИ або КАРАНТИН.

Також читайте: США і Канада мають намір просити МОК заборонити Росії брати участь в Олімпіаді і Паралімпіаді

ЗБЕРЕГТИ - антидопінгова лабораторія не проводить детальний аналіз проби, її заносять у міжнародну систему ADAMS як негативну, у внутрішній системі позитивний аналіз виправляють.

КАРАНТИН - пробу обробляють відповідно до міжнародних стандартів, тобто проводять повне дослідження із занесенням усіх результатів у всі системи.

Особливо наголошують, що цю методику застосовували як до російських, так і до зарубіжних спортсменів. Адже лабораторія знала тільки номер проби, але не ім'я атлета. Розслідування показало, що для росіян у 54% випадків ухвалювали рішення ЗБЕРЕГТИ, тобто "врятувати" спортсмена. Іноземців із тих чи тих причин "зберігали" тільки в 12% випадків.

россия фальсификации допинг


Перевірка архівів ADAMS показала, що з 2012 по 2015 рік таким чином сфальсифікували 643 позитивні проби на різних змаганнях.

Читайте: Російських важкоатлетів позбавили двох олімпійських квот через допінг

ВАДА не вдалося встановити прямий зв'язок між учасниками схеми з фальсифікації проб і найвищим керівництвом Росії. Автор доповіді Річард Макларен між тим посилається на аналогічну ситуацію у справі про вбивство Олександра Литвиненка. Тоді судове слідство також не встановило прямого зв'язку між виконавцями і керівництвом країни, але в матеріалах зазначено, що президент Володимир Путін завжди перебував у контакті зі спецслужбами.

За підсумками доповіді ВАДА офіційно закликало всі спортивні організації виключити російських атлетів з усіх змагань, включаючи Олімпіаду в Ріо-де-Жанейро. Остаточно рішення щодо допуску до Ігор, які почнуться 5 серпня, ухвалюватиме Міжнародний олімпійський комітет. Рішення очікують найближчими днями.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n397989
VEhrNGRrdzVRMlV3VEhaU2JIUkRPREJNTDFKc2RFTjNNRXhVVVhOSWVsRnpaRU14TUZscVVYVjBRekV3V1VvNE1GbElVWFk1UXlzd1dVUlNaMjU2VVhST1F5c3dUQzlTYkhSRE9UQk1UWFF3VEhKUmRuUkRPVEJaVEZKblRrTXJNRXgyVW1wSWVsRnVkRU0zTUZwaVVYWk9ReTh3V21KUmRXUkhRakJaZWxGMWRFZFhTVTVIVnpCTVVGSm5Ua00wVEZSSmQwMVVXamd3UzFSUmIyUkRVZz09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору