EN|RU|UK
 Політика України
  22748  86

 Левус звернувся до Кличка з вимогою заборонити через суд хресну ходу "за русский мир" у Києві. ДОКУМЕНТ

Депутат парламенту від "Народного фронту" Андрій Левус звернувся до мера Києва Віталія Кличка з вимогою через звернення до суду заборонити хресну ходу в Києві, щоб не допустити заворушень, антиукраїнських і різних деструктивних провокацій.

Про це він повідомив в своєму блозі на Цензор.НЕТ.

На думку Левуса, через проведення хресної ходи в столиці існує реальна небезпека заворушень і злочинів, які, у свою чергу, несуть загрозу здоров'ю населення.

"Тому в інтересах національної безпеки та громадського порядку слід не допустити проведення цього заходу в м. Києві", - наголошує депутат.

Читайте також: Організатори заявили про 30 тисяч учасників хресної ходи, ми очікуємо прибуття близько половини з них, - СБУ

"За наявною інформацією, про проведення у тому ж місці і в той самий час недержавних масових заходів протилежного ідеологічного спрямування заявили також інші організації, зокрема Всеукраїнська молодіжна громадська організація "Молодіжний націоналістичний конгрес" (це всеукраїнська молодіжна громадська організація, створена 10 лютого 2001 року, основним напрямком діяльності якої є пропаганда ідей українського націоналізму, яка входить у мережу ‪#‎вільнілюди‬)", - зауважує Левус.

З огляду на це, він підкреслює, що проведення в одному місці в один час заходів протилежного характеру може спричинити конфлікти та заворушення.

"Закликаю міську владу скористатися правом (відповідно до ч. 1 ст. 182 Кодексу адміністративного судочинства України) звернутися до окружного адмінсуду з позовною заявою про заборону таких заходів чи про інше обмеження права на мирні зібрання. А суд, у свою чергу, відповідно до ч. 5 ст. 182 КАС України, мав би задовольнити ці вимоги в інтересах національної безпеки та громадського порядку в разі, якщо визнає, що проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій чи інших зібрань може створити реальну небезпеку заворушень чи вчинення кримінальних правопорушень, загрозу здоров'ю населення або правам і свободам інших людей", - пише нардеп.

Він також зауважує, що хода відбуватиметься з порушеннями українського законодавства.

"Так, Відповідно до п. 10 Порядку організації та проведення в Києві недержавних масових громадських заходів політичного, релігійного, культурно-просвітницького, спортивного, видовищного та іншого характеру, затвердженого рішенням Київської міської ради від 24 червня 1999 р. №317/418, біля культових споруд м. Києва та на їх прилеглій території дозволено проведення тільки культурно-мистецьких заходів національно-патріотичного змісту, що супроводжуються класичною і духовною музикою.

Дивіться також: "Якщо є серед них диваки, що йдуть обійнявшись із Миколою ІІ, то кожен має право бути диваком", - поліція готова припинити провокації під час хресної ходи УПЦ МП. ВIДЕО

У Києві "хода" має розпочатися поряд із Михайлівським золотоверхим монастирем і завершитися "урочистими богослужіннями" на території іншої культової споруди - Києво-Печерської Лаври. Очевидно, що хода не є ані "культурно-мистецьким заходом", ані тим більше заходом "національно-патріотичного змісту", і тим паче її не "супроводжуватиме класична і духовна музика". Відповідно, проведення такого заходу прямо суперечить чинному Порядку організації та проведення в Києві недержавних масових громадських заходів.

Переконаний, що патріотичні активісти і світлі голови, які поки що є у владі, спільно захистять Київ та Україну від чергової кремлівської гібридної спецоперації", - резюмував Левус.
левуслевуслевуслевус
Напомним, так называемый "Крестный ход за мир" начался 3 июля на востоке Украины из Святогорской лавры, а 9 июля - на западе страны из Почаевской лавры. 27 июля, накануне празднования дня Крещения Руси-Украины, участники обоих шествий намерены встретиться в Киеве на Владимирской горке и вместе пройти до Киево-Печерской лавры, где намечено торжественное богослужение. По словам очевидцев, в рядах верующих замечены люди с георгиевскими лентами и в военной форме без опознавательных знаков. Силовики и организаторы крестного хода договорились о создании координационного совета по мониторингу ситуации.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n398397
VEhrdlVXMTBRemN3VEdwU2FEbEROakJNTlRnd1NuWlJkR1JEZVRCWlVGSm5VemgyTUV4bVVYTk9RM2d3VERkU1owNURLekJNTTFGelNIcFNaMlJIUkRCTVVqZ3dTMUJSYmpsRGJXWk9RMkV3VEdwU2JEbERlUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору