EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  4436  16

 Глава ДАБК закликав Раду прийняти законопроект проти будівельних афер

Щоб викорінити будівельні афери, необхідно змінити містобудівне законодавство.

Про це заявив голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев, пише ЛБ.

За його словами, внаслідок реформи 2011 року об'єкти будівництва поділили на 5 категорій складності, причому перші 3 категорії дозволили будувати за декларативним принципом. Це створило можливості для маніпуляцій з боку недобросовісних забудовників.

"Будівельні аферисти, використовуючи законодавство у власних цілях, подають у деклараціях недостовірні відомості, наприклад, про наявність документів на землю або містобудівні умови та обмеження забудови. У ході перевірок Держархбудінспекція виявляє такі порушення, але часто пізно - забудовник вже вигнав "коробку" будівлі, а люди вклали в незаконне будівництво свої кошти", - пояснив Кудрявцев.

Щоб припинити незаконні оборудки, необхідно прийняти зміни в законодавчій площині. 12 липня парламент прийняв законопроект 4733-1, який спрощує дозвільну систему для нескладних будівель. Він усуває штучний поділ об'єктів будівництва на 5 категорій і залишає поділ за класами наслідків - незначний, середній і значний. При цьому об'єкти незначного класу наслідків можна буде починати будувати відразу після подачі повідомлення, а об'єкти середнього і значного класів будуть переведені виключно на дозвільну систему.

"Реалізація запропонованих змін на практиці кардинально зменшить кількість проблемних забудов, знизить ризики для людей, які вклали гроші в будівництво, і дасть можливість запобігати конфліктам на їх початковому етапі", - підсумував Кудрявцев.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n398508
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmRYUkRLekJNTVRnd1RFaFNaemxETURCYVlsRnpkRU01TUV4cVVtaDBSME13VEV4UmRtYzlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору