EN|RU|UK
 За кордоном
  6686  7
Матеріали за темою:

 Нам потрібно більше Європи і менше Брюсселя. Якщо ми приймемо цю нову модель, Європа не просто виживе - вона досягне успіху, - Більдт

Провальна спроба перевороту в Туреччині нагадала нам (немов у цьому була необхідність) про те, яку незбагненну стабільність свого часу ЄС приніс Європі. Однак, якщо Євросоюз хоче пережити Brexit, йому потрібно поміняти самосприйняття, чого поки, на жаль, не відбувається.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Лігу, таку думку висловив у своїй колонці для Рroject Syndicate екс-міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.

Практично відразу після референдуму у Великобританії шість країн-засновників колишнього Європейського економічного співтовариства (ЄЕС) - Бельгія, Франція, Німеччина, Італія, Люксембург і Нідерланди - зібралися для обговорення подальших дій. Не дивно, що інші 21 країн ЄС образилися на те, що їх не запросили до участі в дискусії, пише автор колонки.

На думку дипломата, цей прецедент вказує на більш серйозний виклик, з яким ЄС повинен впоратися, щоб забезпечити своє виживання після Brexit. Простіше кажучи, ідея Союзу повинна резонувати у всіх європейців, а не тільки тих, кого запрошують на "ексклюзивні" зустрічі.

"Та Європа, яка надихає мене - це не Європа старовинних часів і воїнів, це Європа інтелектуалів і торговців. Саме завдяки їхньому внеску Європа вийшла із задвірок світу (після падіння Риму) і перетворилася на центр інтелектуального прогресу й інновацій. Це змінило хід історії людства. Це Європа Коперника та Еразма Роттердамського, Генріха Мореплавця та Ісаака Ньютона, а також інших піонерів, які звільнилися від кайданів забобонів і марновірств", - пише Більдт.

Оновлення європроекту, на думку екс-глави МЗС Швеції, буде можливо тільки тоді, коли його прихильники відмовляться від вузького способу і бачення, які проповідував Карл Великий, і припинять міркувати про "старих" і "нових" членів ЄС. І, крім слів, на ділі покажуть, що відкриті для ідей з будь-якої частини Європи.

"ЄС не запрацює, якщо всі без винятку його члени не гратимуть рівну роль у визначенні нашого спільного майбутнього", - додав він.

"Коли в 2004 році в ЄС влилися десять нових членів, я пожартував, що нам пора переносити штаб-квартиру з Брюсселя у відповідне географічно місце - Братиславу. Сенс цього жарту-пропозиції був у тому, щоб показати - пора відмовитися від моделі, що заважає створенню відкритого, різноманітного і модернізованого ЄС", - пояснив Більдт.

Також читайте: Олланд закликав Мей якомога швидше почати вихід Британії з ЄС

За його словами, перенесення столиці ЄС не відбулося, і разом з цим нічого не змінилося на ментальному рівні. Не відбувся відхід від старої "аахенської парадигми".

"Немає сумнівів, на жаль, що закриті засідання "обраних" у Брюсселі лише підкидають дрова в багаття маніпулятивних прихильників Brexit. Якщо це не подолати, та парадигма мислення буде і далі грати на руку націоналістам в інших країнах-членах ЄС", - підкреслив дипломат .

Більдт переконаний, що думка про те, як ЄС нібито відбирає владу у країн-членів - "небезпечний міф", а на ділі поступова ерозія національних держав в сучасному світі змушує їх шукати спільні рішення для загальних викликів. Потрібні компроміси, вважає автор.

"Загальні рішення вимагають готовності до прийняття компромісів і наявність духу співпраці, - продовжив він. - Коли у вересні лідери решти 27 країн ЄС зберуться в Братиславі, їм пора починати повертати Європу її країнам-членам. Всім. ЄС після Brexit повинен бути союзом, який набагато ближчий до нинішніх реалій у його державах, ніж нинішній".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Вишеградська четвірка" на саміті ЄС запропонує концепцію реформування Євросоюзу

За словами дипломата, хоча в Брюсселі вже будується новий будинок для подібних самітів, європейцям пора повернутися до того, щоб проводити хоча б деякі загальні зустрічі ЄС і в інших частинах Європи. Саміт у Братиславі, вважає Більдт, може покласти цьому початок.

"Ера Аахена закінчилася, прийшло століття Братислави. Нам потрібно більше Європи ... І менше Брюсселя. Якщо ми приймемо цю нову модель, Європа не просто виживе - вона досягне успіху", - резюмував він.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n398546
V1c1S2JHVkhiREJtVGtNdk1FeFlVbWRPUXpFd1RFeFJkblJIUVRCTU4xSm5hVVJTWjNsRVVtZDBSMFF3V1VSUmRHUkhTREJaWmxGMVRrTTVNRnBaZGt3NVExSXdXbUpSZFRsSFRUQk1WRkpuYVVSUmJYUkRkekJaUkZGMWVUaDJNRXd2VVhSa1IwRXdURmhSYzNSREt6QlpSRkYyZEVkRFprVktlVnBZYUhCa1NIcFJhRTVEZVRCWlJGRjJkRWRDTUV3M1VtcDBRek5tVGtOVE1FeFlVWFU1UXpRd1RISlJjME5FVVd0a1IwRXdUR3BTWjNSRGR6Qk1NMUpzZEVkUVprNURSVEJNVEZKblRrTXJNRXd2VVhOSWVsRnZkRWRFTUZsRVVYUmtSMGd3V1daUmRVNURPVEJNUVQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору