EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2314  17

 "Народний фронт" розчарований рішенням Сейму Польщі щодо подій Волинської трагедії і закликає не політизувати трагедію минулого

Політична партія "Народний фронт" з розчаруванням сприйняла новину про схвалену Сеймом Республіки Польща резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам'яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА".

"Ми розглядаємо ухвалений документ як політичний акт, що містить вибіркові історичні оцінки і, на жаль, не відповідає духу стратегічного партнерства між нашими державами", - йдеться в повідомленні прес-служби НФ.

"Нашу стурбованість посилює той факт, що впродовж тривалого часу були проігноровані численні пропозиції як українських парламентаріїв, так і громадських діячів схвалити спільний акт пам'яті з вшанування жертв українсько-польського конфлікту під час Другої світової війни та забезпечити справжній діалог пам'яті і перспективи.

Також читайте: Сейм Польщі встановив 11 липня "Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами в 1943-1945 роках"

Особливу тривогу викликає те, що рішення Сейму прийнято в умовах війни Росії проти України.

У час, коли Україна захищає не лише власну свободу, але й безпеку Польщі та всієї об'єднаної Європи, схвалення документів, в яких містяться вибіркові історичні оцінки, політизація трагедій минулого у відносинах між нашими народами, є неприйнятною.
Відповідальність за шкоду, яку завдають нашим відносинам незважені політичні декларації, повною мірою лягає на радикальні групи всередині польського парламенту, чия недалекоглядність є сумним повторенням трагічних помилок, що вже були відомі нашій спільній історії.

"Народний фронт" відзначає, що чимало провідних польських політичних та громадських діячів, на противагу маргінальним радикальним силам, відповіли українським партнерам з єдиною і безальтернативною формулою вирішення таких проблем у вигляді обміну листами про взаємне прощення.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Порошенко шкодує про рішення польського Сейму щодо Волинської трагедії: "Багато хто захоче використовувати його для політичних спекуляцій"

Засуджуючи дії радикальних сил, що керуються шовіністичними настроями і діють на догоду спільному для нас російському агресору, ми водночас віримо, що політизовані історичні концепції не зможуть захмарити магістральну лінію наших відносин: українсько-польського партнерства задля єдності всієї Європи.

Ми закликаємо українське і польське суспільство до мудрості, зваженості та готові підтримати активний і відвертий діалог порозуміння, який дозволить зупинити антиукраїнську істерію і відкрити подальшу перспективу для доброзичливого і конструктивного діалогу між нашими країнами", - йдеться в повідомленні.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n398616
VEhrNGRrdzVRM293VEZoUmRtUkRLekJaWWxGMVRrTXdaazVEVXpCTU4xRjFPVU0wTUV3elVtZGtSMDB3VEhKUmMwTkVVbWQwUjBFd1RFUlJjemxETVRCTVZGSnNkRWRRWms1RFpEQk1SRkpuVGtNck1FeFVVWFprUXpRd1RHdG5NRmxVVW1kT1F5c3dURE5TWjI1NlVXNDVReXN3VEhaU2FrNUhTakJNUVQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору