EN|RU|UK
 Політика України
  16123  78

 Дещиця про визнання польським Сеймом Волинської трагедії геноцидом: "Напевно, нас чекає період взаємних звинувачень"

Рішення польського Сейму про визнання Волинської трагедії геноцидом може загострити відносини між Україною і Польщею.

Про це у Facebook написав посол України в Польщі Андрій Дещиця, передає Цензор.НЕТ.

"Надзвичайно прикро, що частина польських політиків, приймаючи постанову про вшанування жертв Волині, так і не врахувала неодноразових звернень та пропозицій української сторони щодо спільної оцінки нашої спільної трагічної історії. Шкода, що перевагу було надано односторонній політичній оцінці подій, а не фаховим міжнародним чи хоча б українсько-польським експертним дослідженням та відповідним правовим висновкам того, що сталося. Звичайно, що на таке рішення польського парламенту буде відповідь українських політиків та парламентарів, які на свій розсуд і кожен по-своєму слушно будуть доводити, що був геноцид і українців з боку поляків. Тому напевно нас чекає період взаємних звинувачень та заяв. І дай нам Боже всім мудрості, щоб це залишилося лише в площині політичних дебатів", - зазначив Дещиця.

Читайте також: "Народний фронт" розчарований рішенням Сейму Польщі щодо подій Волинської трагедії і закликає не політизувати трагедію минулого

"Без сумніву, що нам самим потрібно відповідно оцінити свою історію й осудити ті дії та ті військові підрозділи, які відповідальні за злочини перед мирним населенням. Тим самим ми справедливо відмежуємо їх від загального героїчного процесу боротьби за незалежність та державність України. І в наших інтересах зробити це якнайшвидше. Однак, найбільше чого потрібно зараз тим, хто загинув, як полякам, так і українцям - це християнського вшанування їх пам'яті. І крок в цьому напрямку гідний наслідування нещодавно у Варшаві зробив Президент України Петро Порошенко, поклавши вінок до пам'ятника та схиливши голову перед загиблими поляками на Волині. Таких кроків нам потрібно значно більше і з обох сторін. І на таких власне жестах, взаємних пробаченнях і на спільних діях нам потрібно будувати наші відносини та йти далі", - пише Дещиця.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Порошенко шкодує про рішення польського Сейму щодо Волинської трагедії: "Багато хто захоче використовувати його для політичних спекуляцій"

За його словами, тепер "наш обов'язок доказати майбутнім поколінням українців та поляків, як рівно ж і світовому співтовариству, що ми вищі перед спробами нас роз'єднати та сильні духом настільки, щоб зберегти мир, єдність, взаємоповагу та солідарність між нашими народами".

Нагадаємо, 22 липня Сейм, нижня палата парламенту Польщі, слідом за Сенатом визнав Волинську трагедію "геноцидом з боку українських націоналістів".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n398618
VEhrdlVXeE9RekV3V1c1UmRVNUhSekJaT0haTU9VTlRNRXczVVhVNVF6UXdURE5TWjJSSFRUQk1jbEZ6UTBSU1ozUkhRVEJNUkZGek9VTXhNRXhVVW14MFIxQm1Ua012TUV3M1VtZGtReXN3VEhRNE1Fb3ZVWFowUXpjd1dYcFNhV1JEZHc9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору