EN|RU|UK
 Політика України
  13842  70

 Тарасюк заявив про складання повноважень керівника групи ВР з міжпарламентських зв'язків із Польщею

Заступник голови Комітету Верховної Ради у закордонних справах, член української частини Парламентської асамблеї України і Польщі Борис Тарасюк заявив, що не бажає більше керувати групою з міжпарламентських зв'язків із Польщею.

Про це він сказав у ефірі Радіо Свобода, коментуючи рішення польського парламенту про визнання Волинської трагедії "геноцидом, здійсненим українськими націоналістами проти жителів Другої Речі Посполитої", передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

"Ми вважаємо, що цими рішеннями польського Сенату і Сейму фактично робиться спроба перекреслити весь той позитивний конструктив, який був напрацьований за два з половиною десятиліття між Україною і Польщею в плані вшанування жертв Волинської трагедії: як українців, так і поляків, або як поляків, так і українців. Поляки ж пішли іншим шляхом: вони шанують тільки свої жертви, польські жертви. А про десятки тисяч українців, які загинули від рук поляків, вони замовчують", - сказав депутат.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Сейм Польщі встановив 11 липня "Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами в 1943-1945 роках"

Тарасюк зазначив, що "польські колеги проігнорували наше звернення до них - дати загальну оцінку в спільній заяві", текст якої їм було направлено. Однак, за його словами, українська сторона так і не отримала відповіді більш ніж за місяць.

Говорячи про ініціаторів польського постанови, Тарасюк зазначив, що "ініціатор один - це мій колега, керівник депутатської групи з міжпарламентських зв'язків з Україною, пан Дворчік".

"Я хотів би побажати, щоб польські політики були відповідальними. Цей пан безвідповідальний, на мій погляд. З огляду на його поведінку, невихованість, неетичну поведінку, який не відповідає на листи", - сказав депутат.

Також читайте: "Це провокаційна акція націоналістичних сил, спрямована на підрив українсько-польських відносин", - Комітет ВР у закордонних справах про визнання Волинської трагедії геноцидом

На питання, як він збирається далі працювати з Міхалом Дворчіком, Тарасюк повідомив, що "на знак протесту проти такої антиукраїнської поведінки, в тому числі і членів депутатської групи польського Сейму та Сенату зі зв'язків з Україною, зокрема, пана Міхала Дворчіка, я не вважаю за можливе продовжувати співпрацю як голова депутатської групи з міжпарламентських зв'язків із Польщею".

"І оголошую про складання повноважень керівника цієї групи. Це мій особистий протест на неукраїнські дії, на неконструктивізм, на безвідповідальність цих польських постанов", - сказав Тарасюк.

Крім того, заступник голови Комітету ВР у закордонних справах висловив думку, що час створити Інститут Польщі в Україні. "Для того, щоб зібрати українських істориків, фахівців, щоб вони опікувалися професійно питаннями Польщі", - сказав Тарасюк.

Читайте також: Дещиця про визнання польським Сеймом Волинської трагедії геноцидом: "Напевно, нас чекає період взаємних звинувачень"

Раніше Сейм Польщі встановив 11 липня Днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами в 1943-45 рр. Серед винних у вбивстві поляків Сейм вказав Організацію українських націоналістів, Українську повстанську армію, дивізію СС "Галичина" та інші "українські організації, які співпрацювали з німцями". Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає, що таке рішення Сейму Польщі негативно вплине на українсько-польський діалог. А Порошенко шкодує про таке рішення польського Сейму.

Нагадаємо, до трагічних подій на Волині та у Східній Галичині 1943-1944 рр. в Україні та Польщі є різне ставлення. В кінці 1990-х років була створена спільна комісія польських і українських істориків для роботи з вивчення цих подій. Робота спільної комісії показала наявність очевидних відмінностей у трактуванні подій польськими істориками та низкою українських - уродженців місць подій. Українські дослідники зазначають, що Волинська трагедія була наслідком війни Армії Крайової з УПА, в якій брало участь і цивільне населення. При цьому польська сторона також вдавалася до репресій проти цивільного українського населення - кількість жертв з українського боку оцінюється в 10-20 тиcяч людей.

Також читайте: Порошенко шкодує про рішення польського Сейму щодо Волинської трагедії: "Багато хто захоче використовувати його для політичних спекуляцій"

У грудні 2014 року Президент України Петро Порошенко під час свого виступу перед депутатами парламенту Польщі вибачився за події на Волині, але не давав якоїсь характеристики їм. Він закликав "не будувати політику на могилах".

14 липня 2013 року в Луцьку після молебню за загиблими під час Волинський трагедії в Президента Польщі Броніслава Коморовського кинули яйцем.

У 2013 році польський Сейм прийняв стриману версію "Волинської резолюції", з формулюванням "етнічна чистка з ознаками геноциду".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n398645
VEhrdlVXOTBRM2N3V1VSUmMwNUhRakJaTjFGMWFUaDJNRXhRVVhSa1F6a3dURGRTYUhSRE5EQk1Vamd3U2t4UmRuUkROekJNYWxGMlpFZENNRmw2VVhWMFEzZEpUa2RETUZsRVVYTk9RM293VEZoUmRFNUhWekJaT0QwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору