EN|RU|UK
 Політика України
  24255  84

 Порошенко підписав Закон про Сили спеціальних операцій ЗСУ і встановив 29 липня Днем ССО (обновлено)

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з воїнами-спецпризначенцями підписав Закон про внесення змін до деяких законів України щодо Сил спеціальних операцій Збройних Сил України №4795, ухвалений Верховною Радою України.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі очільника держави.

"Сьогодні в житті українського спецназу важлива й урочиста подія, яка є плодом спільної і скоординованої роботи багатьох людей. Сьогодні підписано закон, яким завершується процес створення Сил спеціальних операцій Збройних Сил України", - сказав Петро Порошенко.

Дивіться: Бійці сил спеціальних операцій взяли участь у міжнародних навчаннях. ВІДЕО

Керівник держави наголосив, що це "абсолютно важливо в умовах захисту України від агресії, яку розв'язала проти нас Російська Федерація" і назвав цей закон 2вимогою часу для того, щоб захист України був набагато ефективнішим".

порошенко

Закон визначає правовий статус і застосування Сил спеціальних операцій самостійно чи у взаємодії з іншими видами ЗСУ для спеціальних операцій зі створення сприятливих умов для успішного проведення воєнно-політичних, економічних та інших заходів в інтересах національної безпеки у сфері оборони держави.

Президент особливо наголосив, що під час його міжнародних зустрічей та іноземних візитів, теми захисту держави, реформи сектору оборони і безпеки, постачання новітнього озброєння та техніки є ключовими. Голова держави наголосив, що "перша увага щодо спільних дій та спільних тренувань з боку наших партнерів із США, Канади, Європейського Союзу та інших країн приділяється саме силам спеціальних операцій".

Закон розроблено за стандартами НАТО і повністю відповідає завданням співпраці Україна - НАТО в контексті створення ССО, а також положенням Стратегічного оборонного бюлетеня.

Також дивіться: "З 800 метрів ти зможеш визначити навіть колір волосся людини", - фонд "Сестри Перемоги" провів навчання з аеророзвідка для 3-го полку ССО. ВIДЕО

Президент також зазначив, що на сьогодні в Україні вже створено спеціальний центр і застосовують спеціальні тренінгові програми, які дозволяють швидко та якісно готувати спецпризначенців.

Керівник держави зауважив, що у 2014 році у спецпризначенців "крім бойового духу не було нічого - ні форми, ні берців, ні прицілів, нічого". "Подивіться, яку велику роботу ми зробили за ці два роки. І найголовніше - створено спецназ. І він себе ще покаже", - підкреслив Петро Порошенко.

Президент привітав представників Сил спеціальних операцій зі створенням нового окремого роду військ ЗСУ та наголосив, що ці підрозділи мають велику довіру і повагу українців.

порошенко

Реалізація норм цього закону дозволить підвищити стримуваний потенціал Збройних Сил України за рахунок наявності у їх складі дієвого інструменту воєнно-силового стримування можливої збройної агресії чи збройного конфлікту, підвищити можливості захисту суверенітету, незалежності, територіальної цілісності та національних інтересів України, рівень обороноздатності держави, підвищити можливості держави щодо проведення спеціальних заходів, зокрема за межами України, дозволить досягати воєнно-політичні і воєнно-стратегічні цілі та припиняти конфлікти на ранній стадії їх виникнення.

Дивіться також: Порошенко: Робитиму все можливе для звільнення України від російської окупації. ФОТО

Створення Сил спеціальних операцій відповідає принципам розбудови демократичного правового суспільства та світовому досвіду розвинених країн у сфері здійснення спеціальних операцій та забезпечення безпеки.

Президент зазначив, що, з огляду на важливу роль Сил спеціальних операцій Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави і героїзм особового складу, проявлений під час проведення антитерористичної операції на Сході України, вирішив встановити в Україні День Сил спеціальних операцій ЗСУ, який будуть відзначати щорічно 29 липня .

"Український спецназ має тепер не тільки свій закон, але і свій День", - зазначив Порошенко.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n399108
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVF6a3dURVJSZFhSRGR6Qk1aRGd3UzBoUmIyUkRaUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору