EN|RU|UK
 За кордоном
  15142  130

 "Старі конфлікти вони не такі вже й "заморожені", - Штайнмайєр висловився за надання Придністров'ю особливого статусу за умови дотримання суверенітету Молдови

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив про необхідність вирішити придністровський конфлікт до того, як він перейде в "гарячу" стадію.

"Наразі ОБСЄ опинилася в дуже складній ситуації. Виникло багато нових викликів, з'являються нові конфлікти, в ситуації, коли ще старі не вирішені. Старі конфлікти, які ми називаємо "замороженими", вони не такі вже й "заморожені". Завжди існують ризики переходу цих конфліктів у гарячу стадію. Ми побачили це на прикладі конфлікту в Нагірному Карабасі. Тому, німецьке головування ОБСЄ поставило перед собою завдання вирішувати ці "заморожені" конфлікти, щоб унеможливити подібні ризики", - заявив Ф.В.Штайнмайєр на прес-конференції у вівторок після зустрічі з прем'єр-міністром Молдови Павлом Філіпом, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Міністр висловився за врегулювання придністровського конфлікту шляхом "надання Придністровському регіону особливого статусу за умови дотримання територіальної цілісності і суверенітету Молдови".

Ф.В.Штайнмайєр оцінив кроки, зроблені останнім часом для відновлення переговорів з придністровського врегулювання у форматі "5 + 2".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Без підтримки НАТО ні Україна, ні Грузія, ні Молдова не зможуть впоратися з гібридною війною, яка націлена на дестабілізацію Східної Європи", - міністр оборони Молдови Шалару

"Необхідно розуміти, що це тільки початок дискусій. Не потрібні переговори заради переговорів, їх необхідно наповнити змістом, починати вирішувати складні проблеми, які накопичилися", - сказав голова ОБСЄ.

Він зазначив, що в придністровському конфлікті "немає ескалації, але це не повинно заспокоювати".

"Необхідно продовжувати ці дискусії, які почалися в червні в Берліні і продовжилися в липні в Баварії. Потрібно починати з вирішення простих проблем, щоб перейти до більш складних", - сказав міністр.

Як приклад він навів проблему визнання виданих у Придністров'ї дипломів та інших документів про освіту, а також реєстраційних номерів придністровських автомобілів, для того, щоб вони могли виїжджати за кордон. Ф.В.Штайнмайєр висловився також за відновлення руху через ті мости через Дністер, які досі залишаються закритими, відновлення телефонного зв'язку між двома берегами Дністра, забезпечення функціонування молдавських шкіл у Придністров'ї та вирішення інших проблем.

"Ми реалістично дивимося на речі. Придністровському конфлікту понад 20 років, за весь цей час накопичилося безліч проблем. Ми розуміємо, що ці проблеми не вирішити за ніч, дуже швидко. Але потрібно починати з невеликих завдань, необхідно продовжити політику дрібних кроків, зміцнення заходів довіри, щоб перейти до вирішення складніших і комплексних питань", - зазначив він.

Також читайте: Влада РФ не бачить потреби у відновленні переговорів щодо статусу Придністров'я: "Це розмови імпотентів про Камасутру"

Відповідаючи на питання журналістів про те, що посередники в переговорах домагаються поступок від Кишинева, Ф.В.Штайнмайєр сказав, що після зустрічі з П. Філіпом у нього "немає такого враження".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n399124
VEhrdlVYRk9SME13VEVSUmRXUkRPVEJNZWxGelRrZFZNRmxCZGt3NVEzY3dURXhTWjNSREt6Qk1NMUYyZEVNNE1GcGlVbW96ZWxGMk9VTXhNRmxFVVhSa1F6Z3dURGRSYzNSRE5EQk1NMUYxU0hwUmJtUkhWekJNZWxGMFpFZElNRmxtVVhWT1F6a3dURUk0TUVwNlVYWjBRemN3VEZSUmRuUkRlVEJNUWpnd1NpOVNaMDVETkRCTVZGRjJaRWRYTUZsSVVtZDBSMEV3VERkUmMybG1VbXAzUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору