EN|RU|UK
 Політика України
  3905  3

 У НМУ ім. Богомольця просять суд об'єктивно розібратися з незаконним продовженням договору оренди

Студентська громадськість одного з найстаріших медичних університетів країни, якому в цьому році виповнюється 175 років, звернулася в Київський апеляційний госпсуд з вимогою забезпечити неупереджений розгляд справи про незаконне продовження договору оренди державного майна.

Про це йдеться у відкритому листі керівників антикорупційного комітету, студентського парламенту, профкому та наукового товариства Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця голові Київського апеляційного господарського суду Олегу Хрипуну, опублікованому на офіційному сайті вишу.

"У жодному разі не бажаючи тиснути на суд, студентська громадськість НМУ ім. О.О.Богомольця, тим не менш, не може не реагувати на те, яким чином проходить розгляд Київським апеляційним господарським судом справи №910 / 3570/16 за позовом НМУ ім. О.О. Богомольця про визнання недійсним договору, відповідно до якого Регіональне відділення ФДМУ по м. Києву «всупереч законодавству, здоровому глузду, позиції НМУ та МОЗ України та навіть всупереч позиції самого ФДМУ, 31.12.2015 р продовжило термін дії договору оренди майна, що перебуває на балансі і в господарському віданні НМУ». Йдеться про оренду ПФ «Петро Великий» приміщення одного з найстаріших навчальних корпусів медуніверситету (вул. Мечникова, 5) для незаконного розміщення в ньому магазину ритуальних товарів", - йдеться в листі.

Автори документу звертають увагу, на той факт, що «суд першої інстанції розглянув позов з кричущими порушеннями законодавства, оскільки, він виніс рішення у справі про визнання недійсним договору, не маючи в матеріалах справи його копії (!). Це не завадило суду «детально проаналізувати» договір, який він навіть не бачив, просто переписавши доводи відповідача».

Слід зазначити, що Київський апеляційний господарський суд неодноразово займав принципову позицію в ході розгляду справ за участю НМУ, виправляв грубі помилки, допущені судами першої інстанції, та рішуче відновлював справедливість.

Однак, на думку студентів-активістів, процедура розгляду даної справи апеляційним судом виглядає дивною і не може не викликати побоювань, особливо в контексті того, як справу розглядав суд першої інстанції, і того, що представники відповідача раніше відкрито бравували своїми «зв'язками» в органах влади, зокрема, в Генеральній прокуратурі України. Колегія кілька разів відкладала засідання, незважаючи на присутність всіх сторін, а останнє засідання було відкладено на дату, коли судді перебували у відпустці, внаслідок чого засідання не відбулося та після двох місяців розгляду і декількох засідань, було направлено на повторний автоматичний розподіл, тобто буде розглядатися заново новим складом суду.

Така позиція суддів, на думку майбутніх медиків, може свідчити про те, що на них ймовірно чиниться певний тиск і метою звернення студентів є саме його виключення, від кого б воно не виходило, і забезпечення суддям можливості для повноцінного, неформального та неупередженого розгляду справи.

У заяві наголошується, що цей судовий розгляд має широкий суспільний резонанс, оскільки мова йде не лише про орендні відносини, а про всю історичну будівлю паталого-анатомічного корпусу університету, ремонт та реконструкція якого заблоковані такою незаконною передачею приміщення в оренду.

Студентські лідери вважають, що тільки створення суддям умов для неупередженого розгляду справи, без будь-якого стороннього впливу, дозволить винести об'єктивне рішення з метою забезпечення захисту державного майна від протиправних посягань, інтересів держави та прав всієї академічної спільноти Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.


драгоманова

богомольца


Источник: https://ua.censor.net.ua/n399132
VEhrNGRrdzVRemd3VEZoUmRFNUROREJaWWxGMVRrTTVNRXhDT0RCTFVGRjJaRWRYTUV4TVVYUmtSMEV3V1VoUmRVNUhRekJNV0ZKbmJucFNaMlJIUXpCWlVGRjBUa014TUV3elVtZDBRelE9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору