EN|RU|UK
 Політика України
  1064  6

 Підстав для конфліктів чи "протистоянь" в антикорупційних органів із ГПУ немає, - Ситник

Підстав для конфліктів чи "протистоянь" в антикорупційних органів із Генеральною прокуратурою немає, оскільки процесуальний нагляд за розслідуваннями НАБУ здійснюють прокурори САП, яка функціонально не залежна від ГПУ.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомив директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Будь-яке втручання в чужу підслідність створює ризик визнання неприпустимими доказів - як таких, які отримані з порушенням процесуального законодавства. Відповідно, це створює умови для ухилення підозрюваних від відповідальності за скоєні кримінальні правопорушення", - розповів Ситник.

Директор НАБУ зазначив, що антикорупційні органи розраховують на конструктивну співпрацю з усіма правоохоронними органами для ефективної боротьби з корупцією в країні.

"Ми не бачимо підстав для конфліктів чи "протистоянь" із Генеральною прокуратурою, оскільки процесуальний нагляд за розслідуваннями НАБУ здійснюють прокурори САП, яка функціонально не залежна від ГПУ", - додав він.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Прокурор Кулик не зміг дати логічних пояснень, де взяв майже 3 мільйони гривень, - Ситник

За словами Ситника, в Кримінальному процесуальному кодексі України та законі "Про Національне антикорупційне бюро України" міститься чітке розмежування підслідності між відомствами.

"Все, що потрібно - дотримуватися букви закону", - закликав директор НАБУ.

Як повідомлялося, Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повернула в прокуратуру м. Києва кримінальне провадження стосовно заступника міністра охорони здоров'я України Романа Василишина, матеріали провадження були передані столичною прокуратурою в САП.

У прес-службі САП пояснили, що докази в цій справі, зібрані прокуратурою м. Києва без участі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і САП, неприпустимі.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n399146
TUV3elVYTk9SMGN3V21KUmRuUkRPVEJNUkZGMU9VZE5NRXd6VVhSVFJGRnpUa001TUZsTVVYVk9Rell3VERkU1owNUhSREJNTDFKb2RFZFhNRXh1VVhaa1F6RkpUa040TUZrM1VtZE9ReXRNZVM5UmIyUkROREJaVEZGMlpFTTBNRXh2ZGt3NVIwSXdUSFpTYkhSRE1EQlpTRkpuZEVONU1FdzFPREJLTTFGclRrTlNNRXRPT0RCS1VGRnVPVU5x
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору