EN|RU|UK
 Економіка
  3935  7

 Видано першу електронну ліцензію на будівництво

Держархбудінспекція здійснила видачу першої електронної ліцензії на будівництво в Україні. Це стало можливим унаслідок запровадження за підтримки Державного агентства з питань електронного урядування України і Координатора проектів ОБСЄ в Україні електронної системи для подачі документів на отримання ліцензії на будівництво.

Ця система поширюється на суб'єкти господарювання, які будують об'єкти IV-V категорій складності. Вона допоможе підприємцям отримувати нові ліцензії он-лайн, а також вносити зміни до вже чинних ліцензійних документів, повідомляють у Держархбудінспекції.

Електронна система дозволяє подати документи у будь-який зручний час 24 години 7 днів на тиждень через мережу Інтернет, витративши на це не більше кількох хвилин. Автоматичний контроль правильності заповнення документа допомагає уникнути помилок здобувачу ліцензії. Також передбачено інформування ліцензіата про етапи розгляду його документів.

"Нова електронна адміністративна послуга для підприємців, які здійснюють діяльність у будівельній галузі, скоротить терміни отримання документу і допоможе уникнути помилок при заповнення заявки на ліцензію. Завдяки електронному сервісу взаємодія державних органів та громадян і підприємців стає не лише зручною і результативною, але й запобігає корупційним ризикам", - зазначив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

Ліцензіат, який отримав першу електронну ліцензію, подав документи он-лайн, не приїжджаючи до Держархбудінспекції. Таким чином, у процесі подачі документів ліцензіат заощадив щонайменше чотири дні й при цьому отримував на електронну пошту актуальну інформацію про стан розгляду справи.

Адміністративні послуги Державної архітектурно-будівельної інспекції України в електронному форматі запроваджуються за підтримки Державного агентства з питань електронного урядування України та Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Уже сьогодні Держархбудінспекція надає п'ять електронних адміністративних послуг:
  • повідомлення про початок виконання підготовчих робіт
  • повідомлення про початок виконання будівельних робіт
  • декларація про початок виконання підготовчих робіт
  • декларація про початок виконання будівельних робіт
  • подання й видача ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва.
В найближчих планах - запровадження електронного сервісу з подачі декларації на готовність об'єктів до експлуатації.

Скористатися послугами можна за наявності електронного цифрового підпису, який отримують в Акредитованих центрах сертифікації ключів (АЦСК) або у відділеннях Державної фіскальної служби України.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n399161
VEhrNGRrdzVRemN3V21KU2FIUkRNVEJNTTFGME9VZFhNRms1T0RCTVNGSm5PVU13TUZwaVVYTjBRemt3VEdwU2FIUkhRekJNVEZGMlp6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору