EN|RU|UK
 Політика України
  4342  21

 Систему "Єдиного вікна" на митниці буде запущено найближчим часом, - Насіров

"На сьогодні всі приготування для запуску "Єдиного вікна" майже завершено. Зараз тривають останні роботи з підготовки до запуску електронної системи обміну даними".

Про це повідомив голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров, передає Цензор.НЕТ із посиланням на повідомлення прес-служби ДФС.

"Єдине вікно" покликане значно спростити та прискорити проходження митниці, а також полегшити ведення бізнесу.

"Єдине вікно" суттєво прискорює зовнішньоекономічні операції. Тепер контрольні органи матимуть лише 4 години на ухвалення рішення про здійснення відповідного виду контролю. Якщо рішення упродовж цього часу знайдене не буде, тоді застосовується принцип "мовчазної згоди". Тобто система автоматично вважає, що відповідний контроль пройдено.

Дивіться також: Марушевська подала в суд на Насірова: ДФС всупереч закону буде надсилати нам своїх "парашутистів" на митницю". ВІДЕО

Також, на думку Голови ДФС, перевагою "єдиного вікна" стане зменшення можливостей для корупції, ефективний розподіл ресурсів і зменшення витрат для бізнесу, яке пов'язують зі швидшим проходженням митниці.

Зараз фіскальна служба вже затвердила перелік місць митного оформлення товарів, де застосовуватимуть порядок інформаційного обміну між органами ДФС, іншими державними органами та підприємствами за принципом "єдиного вікна" з використанням електронних засобів передачі інформації. Також затверджено: перелік пунктів пропуску через державний кордон для здійснення автоматизованого контролю за переміщенням радіоактивних речовин і ядерних матеріалів та перелік документів, які необхідно подати відповідному контрольному органу для завершення відповідного виду державного контролю.

Завершення всіх підготовчих процедур дозволить запустити систему за графіком, тобто вже з 1 серпня.

Читайте також: Продан анонсував кадрові зміни на митницях найближчим часом

Система "єдине вікно" передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дає змогу різним службам контролю та митницям в автоматичному режимі обмінюватися інформацією про вантаж, який проходить через кордон України, і про результати його державного контролю. Рішення про запровадження "єдиного вікна" ухвалив Кабінет Міністрів України 25 травня 2016 року.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n399450
VEhrdlVXNWtRM2N3V1VoU2JIUkhRVEJNTjFGemFUaDJNRXg2VVhWT1IwTXdURE5SZFU1SFJ6QlpPVGd3U2xSUmNFNURhQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору